Як вступити в університет США

Освіта в США визнана однією з найкращих у світі: з року в рік американські університети займають високі позиції в міжнародних освітніх рейтингах. Ось лише кілька прикладів вузів, які пропонують якісну академічну підготовку:

  • The University of Illinois in Chicago - # 18 в списку кращих вузів молодше 50 років, Times Higher Education World University Rankings, 2015
  • University of South Carolina - # 1 в США і # 2 у світі за кількістю наукових публікацій, International Business Review)
  • Oregon State University - один із 40 кращих державних вузів США з категоріями «дуже високий рівень досліджень» і «суспільна значущість», Фонд Карнегі
  • St. Louis University -програма вузу з підприємництва входить в топ-25 по США, The Princeton Review, 2016
  • University of Central Florida - один із найбільш інноваційних вузів в країні, U.S. News & World Report

Навчання в американському вузі - це можливість побудувати успішну міжнародну кар'єру, почати свою справу або реалізувати себе в науці. США є одним із лідерів в області бізнесу, інформаційних технологій, інженерної справи, фізики, математики, аерокосмонавтики, медицини та біомедицини. Країна подарувала світові найбільшу кількість Нобелівських лауреатів; найбільший відсоток підприємців-мільярдерів також проживає в Америці.

Тут знаходяться штаб-квартири General Motors, IBM, Procter & Gamble, Apple, The Coca-Cola Company, The Walt Disney та інших гігантів; розробки Кремнієвої долини протягом декількох десятиліть визначають світовий науково-технічний прогрес. Все це приваблює амбітних студентів з різних куточків світу.

Вступ до університету США

Іноземного студента, який закінчив школу в своїй країні, чекає ряд труднощів під час вступу до вузів США. Мова йде не тільки про те, що молодій людині доведеться жити і вчитися в новому мовному середовищі - американська система освіти відрізняється від систем інших країн, а рейтингові вузи пред'являють дуже високі вимоги до абітурієнтів. Крім міжнародного тесту з англійської мови (наприклад, TOEFL), багато престижних університетів вимагають результати SAT (Scholastic Assessment Test – це стандартизований випускний іспит для американських старшокласників); у деяких випадках студентам належить пройти додаткові вступні випробування. Наприклад, під час вступу на юридичні спеціальності потрібно надати результати іспиту LSAT, який оцінює навички логічного та аналітичного мислення, під час вступу до бізнес-школи – результати іспиту GMAT.

Крім прямого вступу, в ході якого іноземні студенти в повному обсязі мають справу з усім перерахованим вище, існують комфортні варіанти підготовки до вступу в університети США: навчання в старших класах американської приватної школи і спеціалізовані підготовчі програми, які проходять на базі деяких вузів країни.


Навчання в американській школі

Середні навчальні заклади США використовують прогресивні методи викладання, їх завдання - допомогти кожному студенту знайти себе і підготуватися до вступу в кращі університети країни. Навчання в американській школі допомагає іноземному студентові повністю зануритися в міжнародне середовище і краще адаптуватися до незвичної системи освіти і нових умов. Перебуваючи в оточенні американських однолітків і викладачів, старшокласник отримує можливість подолати мовний і психологічний бар'єри до вступу у вуз.

У старшій школі з учнями працюють куратори і консультанти з вибору кар'єри. Вони допомагають студентам підібрати вуз і академічну програму, орієнтуючись на переваги і здібності дітей, а також розказують, як подати заяву до університету, написати мотиваційне есе і підготуватися до іспитів.

У старшій школі (9-12 класи) у студентів є можливість вибирати предмети, необхідні для майбутньої спеціальності. Деякі навчальні заклади пропонують додаткові предмети підвищеної складності The Advanced Placement (AP). Чим вище академічний рівень школи, тим ширший вибір дисциплін AP вона пропонує. Дана програма була розроблена радою коледжів (College Board) для США і Канади, і включає 36 предметів підвищеної складності, які викладають на рівні першого курсу вузу. Більшість університетів США, Канади, Великобританії та інших країн враховують екзаменаційні оцінки за дисципліни AP при зарахуванні абітурієнтів.

Таким чином, 1-2 роки в американській старшій школі допоможуть іноземному школяреві в природній і комфортній обстановці підготуватися до вступу і подальшого навчання у вищих навчальних закладах Америки.

Переглянути каталог приватних шкіл

Підготовчі курси в США

Даний варіант підійде молодим людям, які вже закінчили школу у своїй країні і хочуть вступити в американський вуз, не втрачаючи дорогоцінний рік після випускного. Щоб допомогти серйозним і цілеспрямованим іноземним студентам, чиї знання поки не дотягують до високих вступних вимог американських вузів, багато університетів проводять спеціалізовані підготовчі програми. Такі курси не тільки допоможуть студенту швидко підвищити знання англійської та академічних предметів, а й підтримають у новій незвичній обстановці.

Успішне закінчення такої програми дозволяє студентам вступити до університету США відразу на другий курс бакалаврату за обраною спеціальністю або на перший курс магістратури. В середньому, програма підготовки триває 1 рік (1-1,5 року - підготовка до бакалаврату, 1-2 семестри - підготовка до магістратури). Протягом цього часу студенти вчаться на кампусі разом з американськими студентами або у складі міжнародної групи, отримуючи посилену академічну підтримку і допомогу в адаптації. Крім того, іноземні учасники підготовчих програм відвідують культурно-розважальні заходи університету і знайомляться зі своїм майбутнім кампусом.

Вступні вимоги на таку програму залежать від початкової підготовки дітей, обраного навчального закладу і майбутньої спеціальності. Як правило, студентам необхідно надати атестат середньої школи з хорошими або відмінними оцінками, а також результати міжнародного іспиту TOEFL.

Програми підготовки до бакалаврату.

Допомога експертів

IQ Consultancy — експерт у сфері освіти за кордоном з 16-річним досвідом роботи. Наші фахівці давно працюють з американськими вузами і допоможуть підібрати університет і програму, які підійдуть саме вашій дитині і дозволять їй розкрити свої таланти. Ми також допоможемо успішно підготуватися до зарахування, оформити візу і всі необхідні документи.
Поступайте з нами
Ольга Волотовская
регіональний директор
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика