Королівська освіта: приватні школи Англії

Освітня система Великобританії спирається на багатовікові традиції і відрізняється високими академічними стандартами. Їй зобов'язані своєю підготовкою багато видатних людей — члени королівської сім'ї, знамениті прем'єр-міністри країни, письменники і вчені. Приватні школи Великобританії відкривають двері в престижні вузи, такі як Оксфорд і Кембридж.

Поряд з академічною підготовкою британська середня освіта багато уваги приділяє повноцінному розвитку особистості. Діти займаються спортом і творчістю, вступають в клуби за інтересами, обговорюють важливі теми з наставниками. Випускник приватної школи-пансіону — самостійний, ініціативний член суспільства, здатний проявити свою індивідуальність.

Як побудована середня освіта у Великобританії

Британська система шкільної освіти значно відрізняється від української.

  • В 11 років діти вступають до середньої школи.
  • З 14 до 16 років проходять програму GCSE (The General Certificate of Secondary Education). Результати іспитів на цій стадії визначають вибір школи для подальшого навчання в старших класах.
  • З 16 до 18 років навчаються в старшій школі по програмі A-Level або IB (International Baccalaureate).

A-Level розроблена в Великобританії і призначена для студентів, які збираються продовжити навчання в англійських вузах.
IB — універсальна програма, яка робить освіту, отриману в іншій країні, еквівалентною національній. З дипломом IB студент може без іспитів вступити до університету у будь-якій європейській країні (крім Іспанії, США і Канади).
Обидві програми розраховані на два роки навчання, але студенти A-Level складають додаткові іспити в кінці першого року.

На основі результатів іспитів формуються рейтинги шкіл — оцінюється відсоток школярів, які отримали максимальний бал (позначки A * і A). Це може слугувати одним із критеріїв при виборі навчального закладу.

Детальніше про школи – в нашому каталозі

 

Як і коли вступати

Іноземні студенти частіше всього приєднуються до британських шкіл на етапі GCSE. Попередньо можна покращити мову на літніх короткострокових програмах або спеціальних підготовчих курсах. Процес вступу починається за рік до початку занять.

Важливий момент — дітей з інших країн приймають тільки в приватних навчальних закладах, і ця освіта платна. Вартість навчання — від £ 25 000 за навчальний рік, включаючи проживання і харчування.

Компанія IQ Consultancy працює у сфері освіти вже 16 років і співпрацює з кращими навчальними закладами Великобританії. Наші експерти допоможуть обрати школу з урахуванням індивідуальних особливостей і потреб дитини, оцінять шанси на зарахування, розкажуть, як заповнити прогалини. При необхідності організують ознайомчу поїздку і підтримку під час навчання. І, звичайно ж, допоможуть з оформленням всіх необхідних для зарахування документів.

Поступайте з нами
Ольга Волотовская
регіональний директор
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика