XXI століття — це час розвитку дизайн-технологій, саме тому талановиті професіонали в сфері проектування і дизайну сьогодні затребувані, як ніколи раніше. Багато лікуючих компаній — наприклад, Apple, Pinterest или Airbnb, — своєю популярністю багато в дечому зобов’язані саме якісному дизайну.
Сьогодні в цій сфері велика конкуренція, тому наявність профільної освіти, стажування у професіоналів і якісне порт фоліо може стати важливою перевагою при прийнятті на роботу.
Тут ви отримаєте актуальні знання і дійсно корисні практичні навички, підготуєте цілий ряд власних проектів, зможете співпрацювати з кращими дизайнерами зі всього світу, пройти стажування в одній із відомих компаній, а також брати участь у важливих заходах вибраної індустрії. Під час навчання в закордонній школі ви познайомитеся з представниками модних домів світового рівня, засвоїте нові комп’ютерні технології і технічні навички, дізнаєтеся про сучасні тенденції у сфері моди і дизайну і підготуєте переконливе творче порт фоліо. Крім того, ви навчитеся критично оцінювати свою роботу і знаходити натхнення кожну хвилину свого життя.
Як же вибрати навчальний заклад, який підійде саме вам? Давайте звернемося до рейтингів кращих шкіл дизайну і моди.
Список кращих у світі університетів дизайну і мистецтва щорічно подає рейтинг QS World University Rankings — 2016. Це результаит щорічного масштабного дослідження, враховуючого академічну репутацію вузів і репутацію серед роботодавців, співвідношення кількості викладачів і студентів, цитування публікацій, кількість іноземних студентів і викладачів.
Royal College of Art, Великобританія
Massachusetts Institute of Technology (MIT), США
Rhode Island School of Design (RISD), США
Parsons The New School for Design, США
University of the Arts London, Великобританія
Pratt Institute, США
School of the Art Institute of Chicago (SAIC), США
Stanford University, США
Yale University, США
Politecnico di Milano, Італія
Інститути моди і дизайну займають особливе місце серед вузів у сфері мистецтва – їх складно оцінювати по кількості наукових публікацій і індексу цитування. Головний показник – успішність випускників в індустрії. Саме за цим показником складений рейтинг Global Fashion School Ranking — 2016. Враховуючи думку рекрутерів, які представляють бренди з світовими іменами у сфері Fashion&Design, кількість переможців у міжнародних конкурсах, строгость відбору кандидатів на навчання в інституті.
Central Saint Martins, Великобританія
Kingston University, Великобританія
Aalto University, School of Arts, Design and Architecture, Фінляндія
Royal Academy of Fine Arts Antwerp, Бельгія
Parsons School of Design, США
Fashion Institute of Technology , США
London College of Fashion, Великобританія
Bunka Gakuen, Японія
Polimoda, Італія
Вибираючи навчальний заклад, потрібно звернути увагу не тільки на місце в рейтингу, але і на той практичний досвід, який отримують випускники. Дуже важливо, щоб вуз працював із сучасними комп’ютерними технологіями, оскільки сьогодні роботодавці шукають кандидатів, які не тільки творчо мислять, але і вміють втілювати свої ідеї з допомогою графічних програм. Також варто раніше дізнатися, з якими компаніями співпрацює школа, де студенти можуть пройти стажування і куди їх запросять після закінчення.
Відомі випускники також є показником рівня школи, тим часом не потрібно думати, що якщо школа ще не випустила ні однієї зірки світової моди, то рівень запропонованого навчання бажає бути кращим. За кожним Альбером Ельбазом, Ніколя Гескьером and Олександром Вонгом стоять талановиті педагоги, які навчили їх думати і дали можливість вийти у світ. Інше — у вашх руках!
Італія славиться шедеврами у різних областях — живописі, архітектурі, кулінарії, музиці і, звичайно ж, моді. Італійські бренди Prada, Gucci, Valentino, Giorgio Armani, Dolce&Gabbana, Versace, Moschino і Fendi не одне десятиліття задають тенденції модній спілці світу. Промисловий дизайн Італії став справжньою сенсацією в 60-х і до цього часу італійський стиль меблів, інтер’єра й архітектурних об’єктів безпомилково впізнаючий.
Сьогодні «Made in Italy» — це знак гарного смаку. Італійські дизайнери і компанії ії світовим іменем вміло поєднують прогресивні технології і яскраві футуристичні образи з ремісничими традиціями ручного виробництва, секрети яких передаються від покоління до покоління.
Унікальну можливість дізнатися деякі з цих секретів і побачити на спрві справжніх майстрів отримують студенти італійських творчих вузів. Наприклад, студенти флорентійського кампуса Istituto Marangoni і Polimoda в рамках практичних занять відвідують невеликі мануфактури, ремісничі виробництва і музеї таких легенд світу моди як Gucci и Salvatore Ferragamo.
Студенти Istituto Marangoni, NABA и Domus Academy, розміщених у Мілані, у свою чергу опиняються в самому центрі сучасної індустрії дизайну і моди. Саме тут проходять сезонні покази колекцій і виставки дизайну, такі як Milano Fashion Week, Fuorisalone, Pitti Uomo. Студенти і випускники італійських шкіл мистецтва стають частиною цих грандіозних подій: показують свої проекти, спостерігають за роботою легендарних дизайнерів і їх команд, налагоджують корисні контакти в професіональній сфері.
Навчання в італійському вузі дає можливість вам самим стати частиною світового товариства моди і дизайну — адже саме італійські школи в багато чому формують сучасну індустрію, підготувавши справжніх професіоналів. Під час навчання студенти виконують проекти для LVMH, Moschino, Pandora, Burberry, Kenzo, Gucci, Disney, Rolling Stone Magazine, IKEA, Merсedes-Benz, Maserati, Teatro alla Scala, Condé Nast, Opéra National de Paris, La Biennale di Venezia та інших компаній міжнародного рівня. Національний підхід до навчання полягає у створенні невеликих шкіл моди і дизайну, які дуже близькі до виробництва, тому, вибравши навчання у сфері моди і дизайну за кордоном, більшість студентів, у першу чергу, задумуються про Італію.
Міжнародний інститут моди, мистецтва і дизайну із восьмидесятилітньою історією. Кампуси інституту розміщені в головних fashion-столицях світу — Мілані, Парижі, Шанхаї, Флоренції і Лондоні, по сусідству з великими дизайнерськими компаніями і домами моди.
Міста:
Мілан, Париж, Флоренція і Лондон.
Компанії-партнери:
Harrods, Nokia, L’Oréal, Giorgio Armani, Versace, Dolce&Gabbana, Prada, Gianfranco Ferre, Architetto Vudafieri & Partners, Gucci
Випускники:
Франко Москіно (Franco Moschino)
Доменіко Дольче (Dolce&Gabbana)
Алессандра Факкінетті (Tod’s)
Жюли де Лібран (Sonia Rykiel)
Направлення:
Школи моди і дизайну уФлоренції під керівництвом Ферручо Феррагамо, керівника модного дома Salvatore Ferragamo. Polimoda пропонує програми як початківцям, так і досвідченим професіоналам у сфері моди і дизайну, які хочуть поглибити знання, вийти на міжнародний рівень або змінити профіль.
Місто:
Флоренція.
Компанії-партнери:
YSL, Chanel, Bulgari, Valentino, i-D Italia, Freudenberg Performance Materials, Celine, Givenchy и Burberry.
Випускники:
Italo Zucchelli (дизайнер Jil Sander и Calvin Klein)
Edgardo Osorio (засновник Aquazzura)
Sissi Johnson (журналіст Vogue, Elle,Huffington Post, WWD)
Направлення:
NABA, Nuova Accademia di Belle Arti Milano
Провідний приватний італійський інститут моди і дизайну, входить у топ-100 європейських університетів у сфері архітектури і дизайну, а також є членом європейської ліги інститутів гуманітарних мистецтв (ELIA — European League of Institutes of the Arts).
Місто:
Мілан
Компанії-партнери:
Valentino Fashion Group, Saatchi & Saatchi, Giorgio Armani, Trussardi, Versace, и Swatch, IKEA, La Triennale di Milano, Leroy Merlin, Samsung, Tupperware, Zanotta.
Направлення:
Перший італійський вуз, який спеціалізується на магістерських програмах у сфері моди і дизайну. Академія першою у Мілані стала централізовано викладати дизайн, а також післядипломні програми у сфері моди, дизайну (у тому числі промислового) і в сфері керівництва проектами.
Місто:
Мілан
Компанії-партнери:
Maserati, BMW Design, Swarovski, Versace, Trussardi, Alberta Ferretti, Fiat, Bayer, Gucci, Giorgio Armani, Max Mara, Microsoft, Ford Motor Company, LG Electronics.
Випускники:
Анна Делло Руссо (редактор Vogue)
Филипп Бештенхейдер (дизайнер мебели)
Кристофа Пийе (дизайнер интерьера)
Маттео Лучетти (куратор Quadriennale d’arte)
Направлення:
Для вступу на творчу спеціальність в італійський вуз не потрібно здавати вступні екзамени, однак, абітурієнти повинні в більшості випадків надати творче порт фоліо. Важливо вміти переконливо і вражаюче подати свої роботи, подати концепцію, розказати про себе і своїх цілях.
Навчання ведеться англійською й італійською мовами. Студентам потрібно буде сприймати й аналізувати велику кількість інформації, спілкуватися по проектах із викладачами, користуватися професійною термінологією.
Вузи зазвичай проводять літні мовні курси і курси знайомства з професією, на яких можливо підтягнути мовні навички і познайомитися з навчальним закладом. Для вступу на програму бакалавріата необхідно рівень англійського не нижче IELTS 5.0 або в деяких вузах рівень італійського B1, для магістратури — IELTS 6.0 або італійського B2. Сертификат про здача межнародного екзамен потрібно прикласти до комплекту документів разом із портфоліо, резюме, рекомендаціями і мотивуючим листом.
Не дивлячись на те, що навчання в приватних італійських вузах дизайну і моди платне, воги регулярно проводять творчі конкурси, переможцям яких надаються знижки на навчання. Такі конкурси — відмінний шанс для тих, хто серйозно налаштований на навчання в кращих професіональних школах Європи.
Вибравши вуз, а інколи і програми — справа нелегка. Важливо розуміти, який університет підійде і дасть максимум можливостей для майбутньої кар’єри саме вам, тому, вибираючи школу дизайну і моди, варто звернутися за консультацією до експертів. Варіанти знайдуться і для майбутніх випускників шкіл, і для професіоналів, які шукають розвитку.
Спеціалісти допоможуть вам правильно оформити порт фоліо, підкажуть, як Написати мотиваційний лист, розкажуть про творчі конкурси і мовні курси, а також допоможуть із оформленням документів і візи. Наші експерти допоможуть вам уникнути помилок в оформленні заявок і анкет, так що ви зможете зосередитися на вступі і навчанні.
Вступайте з нами! Залиште заявку чи зв’яжіться з нами по телефону. Експерти IQ Consultancy допоможуть вибрати відповідний навчальний заклад і програму, оформити документи і візу, підготуватися до вступу і навчання, успішно зарахуватися.