Магістратуру в США

Магістратуру в США обирають студенти, які хочуть пройти стажування в великих компаніях, працювати над передовими дослідженнями та заробляти від 60 000 $ в рік.

Якість американської освіти підтверджують світові рейтинги: з 100 кращих вузів світу 48 знаходяться в США (U.S. News & World Report 2017). У 2017 році кількість іноземних студентів в Америці перевищила мільйон. Найчастіше сюди приїжджають, щоб вивчати інженерні дисципліни, бізнес і менеджмент, математику і IT.

Вибір внз

Рейтинг навчального закладу при виборі магістратури в США важливий, але не повинен ставати найважливішим критерієм при виборі. Не обов'язково вступати до вузу з Ліги плюща, щоб отримати гарну освіту. Школа кіно, драматургія і телебачення в UCLA займає третє місце в рейтингу американських кінематографічних вузів (The Hollywood Reporter 2017), проте Стівен Спілберг і Джордж Лукас вчилися в California State University, якого в цьому рейтингу немає взагалі.

Дар’я Юдинцева ,
фахівець з вищої освіти в США IQ Consultancy

Порада експерта

Почніть з того, яке завдання ви хочете вирішити за допомогою магістратури в США. Виберіть 5-7 університетів, які відповідають вашим інтересам і цілям, і порівняйте терміни навчання, стажування, кар'єрні перспективи - все, що приведе вас до професії вашої мрії. Цілком ймовірно, що для вступу до обраного ВНЗ доведеться напружитися: підтягнути мову, пройти підготовчі курси, здати додаткові іспити.

Можна піти іншим шляхом і відштовхуватися від вже наявної освіти, досвіду роботи і часу, який ви готові витратити на підготовку і навчання. В такому випадку ви обираєте з тих напрямків, на які зможете вступити з більшою ймовірністю.

При виборі слід врахувати, що магістратура США дозволяє змінити спеціальність. Якщо за першою освітою ви літературознавець, але хочете вивчати право, то підготовчі курси при американських вузах допоможуть вам осягнути нову спеціальність перед вступом. Серед університетів з такими програмами:

The University of Kansas

The University of Kansas займає 53 місце в рейтингу кращих державних вузів США (U. S. News & World Report, 2018). З 28 тисяч студентів 4200 чоловік - іноземці. Тут навчався віце-президент інженерного департаменту Google Earth Брайан МакКлендон.

Поряд з Harvard University і Yale University вуз входить в Асоціацію американських університетів - 62 вищих навчальних заклади, які випустили 72% Нобелівських лауреатів США.

The University of Dayton

Протягом півроку після закінчення University of Dayton 95% випускників знаходять роботу. Університет виділяється науковою базою - в 2017 році він увійшов до топ-8 спонсорованих вузів США, а на його території кампусу побудували свої дослідницькі центри GE Aviation і Emerson.

Вуз займає 99 місце в списку 1000 кращих приватних університетів США (Niche, 2018). 95% студентів отримують роботу протягом 6 місяців після випуску.

Auburn University

В Auburn University готують вчених і астронавтів NASA, а ще фахівців в області медицини, біохімії, бізнесу, дизайну, архітектури і містобудування. The Princeton Review присвоїв вузу 17 місце в рейтингу «Університети з найщасливішими студентами».

Вуз випустив трьох президентів Kennedy Space Center і винахідника Wiki Тіма Кука. Auburn University - один з трьох вузів в світі, де є спеціальність «Бездротові інженерні технології».

IQ Consultancy - офіційний представник 12 провідних університетів США в Росії, Україні та Чехії. Ми організуємо інтерв'ю з представником університету і допомагаємо написати мотиваційний лист, який дозволить претендувати на стипендію. Наші послуги по зарахуванню в ці вузи безкоштовні.

Вартість навчання на магістратурі США

У державних університетах США рік магістратури коштує в середньому 30 000 $, в приватних - 40000 $. На вартість впливає:

 • тип університету - державний чи приватний;
 • напрямок - як правило, MBA, медицина та інженерія дорожчі;
 • рейтинг - чим вище вуз в топі, тим елітарніші і дорожчі програми.

Такі вкладення сповна покриває всі затрати якістю освіти і перспективами в кар'єрі. Під час навчання студенти американських вузів проходять стажування і працюють над реальними проектами для великих світових компаній: Amazon.com, Microsoft, PepsiCo.

Після закінчення магістратури випускники можуть залишитися в США на Optional Practical Training - додаткову практичну підготовку. Для інженерних спеціальностей вона триває 2-3, по інших напрямках - 1 рік. У минулому навчальному році такою можливістю скористалися 175 тисяч випускників (Institute of International Education 2017).

Престижна освіта істотно збільшує шанс влаштуватися на високооплачувану і престижну роботу. Середня зарплата фахівців, які закінчили магістратуру в США, варіюється від 60 000 до 120 000 $ (за даними PayScale).

Порада експерта

Розраховуючи бюджет навчання, не забудьте включити туди витрати на іспити, відправку заяв, проживання та розваги. Фахівці IQ Consultancy постійно спілкуються зі студентами і підкажуть вам реальну картину витрат в кожному штаті.

Як вступити

Якщо вибір вузу і програми - робота творча, то процес вступу до магістратури в США - це рутина, яка вимагає посидючості, терпіння і уважності.

1. Здати іспит з англійської

Основні іспити, які підтверджують ваш рівень володіння англійською мовою, - IELTS і TOEFL. Для вступу в американську магістратуру ми рекомендуємо вибрати останній.

 • TOEFL розроблений спеціально для тих, хто хоче навчатися в США;
 • тест здається в електронному вигляді.

2. Зібрати документи

У стандартний пакет документів для вступу до магістратури входить:

 • заява абітурієнта;
 • диплом бакалавра з нотаріально завіреним перекладом;
 • академічна виписка і середній бал GPA;
 • результат TOEFL;
 • мотиваційний лист;
 • 2-3 рекомендації.

Залежно від ВНЗ і програми стандартний список можуть доповнювати портфоліо (для творчих спеціальностей) або додаткові іспити (GRE на загальний рівень знань, GMAT для бізнес-програм, MCAT для медиків).

Подавати документи в магістратуру США зазвичай необхідно за півроку до початку занять - в жовтні-січні. Дізнатися точніше про дедлайни в конкретному вузі ви можете у наших консультантів.

3. Написати мотиваційний лист

Якісне есе має переконати приймальну комісію в тому, що їх потенційний студент - яскрава і цілеспрямована особистість, яка завдяки цьому утворенню зможе досягти амбітних цілей.

Чим ми можемо допомогти

IQ Consultancy - офіційний представник вузів з каталогу в Росії, Україні та Чехії. Це дає нашим клієнтам можливість отримувати найсвіжішу інформацію про умови вступу, навчання та проживання. Ми постійно на зв'язку з університетами і студентами - знаємо все про всіх і оперативно вирішуємо будь-які питання.

Фахівці IQ Consultancy:

 • допоможуть визначитися з вузом і програмою,
 • підготують до іспитів,
 • оформлять необхідні документи,
 • організують побутові питання,
 • не візьмуть грошей за допомогу під час вступу.

Якщо ви хочете дізнатися більше про магістратуру в США, заповніть форму і отримайте безкоштовну консультацію.

Поступайте з нами
Марина Ковальчук
Руководитель отдела образования за рубежом
m.kovalchuk@iqconsultancy.com.ua
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика