Навчання за кордоном після 9 класу

Щоб правильно вибрати професію, якій захочеться присвятити своє життя, щоб добре підготуватися до отримання профільної освіти, про майбутнє варто задуматися ще в школі. Особливо це важливо в Україні, де система освіти не відрізняється гнучкістю. Школярі і студенти часто заявляють, що вчитися не цікаво, а випускники регулярно змінюють роботу в пошуках тієї, що їм дійсно до душі. Таке трапляється і в інших країнах, але, тим не менше, статистика говорить, що в Європі і Америці молоді люди більш свідомо ставляться до вибору професії. Не останню роль в цьому відіграє система середньої освіти. Американські та європейські школярі з дитинства ростуть в середовищі, де з ними спілкуються на рівних і шанобливо ставляться до кожної особистості, заохочують індивідуальність, самостійність, відповідальність і творче мислення.
Якщо ви хочете забезпечити своїй дитині яскраве майбутнє, то варто задуматися про освіту за кордоном. Найкращий час для знайомства з новою країною та новоїю шкільною системою - після 9 класу. Саме навчання в старшій школі за кордоном допоможе дитині зробити перший крок до вступу в престижні вузи світу, такі як University of Oxford, University of Cambridge, Stanford University і визначити своє місце в житті.

Коли вступати?

Деякі школи приймають іноземних учнів вже з 7 років, тобто в початкові класи, проте, найпопулярніший вік для початку навчання в зарубіжній школі - 13-16 років. В цей час підлітки вже не сприймають тривалу поїздку за кордон як розлуку з сім'єю, а розглядають її як виклик, пригода і можливість побути самостійними. У цьому віці діти психологічно готові до знайомства з новою країною та новою системою освіти. У західних школах діти вчаться не 11, а 12 і навіть 13 років. Навчання в старших класах зарубіжних шкіл ведеться за спеціальними програмами підготовки до вступу до вищих навчальних закладів. За 1-2 роки хлопці встигають переключитися на західну систему, підтягнути мову, визначитися з майбутньою професією і набрати необхідні бали для зарахування в університет. Допомогти хлопцям визначитися з професією допомагають кар'єрні консультанти, а також представники вузів і компаній, які регулярно відвідують школи і розповідають старшокласникам про тенденції і затребуваних спеціальностей в тій чи іншій галузі. Якщо ви замислюєтеся про те, щоб відправити свою дитину вчитися за кордон, то вам варто вже зараз підібрати для нього курси англійської мови. Коли це рішення буде прийнято, йому не доведеться намагатися вивчити мову за короткий термін і в стресовій ситуації. Мовна школа IQ Consultancy проводить заняття англійської мови для дітей від 3-х до 17-ти років з різним рівнем знань. Також наші викладачі займаються з дітьми академічними предметами англійською мовою - для підготовки до навчання за кордоном, а також для більшого занурення в мовне середовище і подолання внутрішнього мовного бар'єру.

Програми навчання в зарубіжних школах, куди можна вступити після 9 класу


Великобританія

  • GCSE (General Certificate of Secondary Education)

Програма підготовки до отримання сертифіката про середню освіту. На основі оцінок (від A * до G) школярі вступають на програми старшої школи - A-Level або IB.

Вік: 14-16 років 
Тривалість: 2 роки 
Зміст: обов'язкові предмети + предмети на вибір (мистецтво, бізнес, іноземні мови та інші)

  • IGCSE (General Certificate of Secondary Education for International students)

Програма підготовки до отримання сертифіката середньої освіти, адаптована для іноземних студентів. В кінці хлопці здають іспит в балах. На основі оцінок від A * до G хлопці надходять в старшу школу на програми A-Level або IB.

Вік: 14-16 років 
Тривалість: 2 роки 
Зміст: обов'язкові предмети + предмети на вибір (мистецтво, дизайн, бізнес, кілька іноземних мов і багато інших) + додаткові заняття з англійської мови. 

  • A-Level

Національна британська програма підготовка до вступу до вузу. Результати іспиту A-Level (у балах від A * до G) є основною для зарахування до ВНЗ Великої Британії.

Вік: 16-18 років 
Тривалість: 2 роки 
Навантаження: 20-25 годин на тиждень (16 - академічні заняття, 5-8 - англійська мова)
Зміст: 3-4 обов'язкових предмета + предмети на вибір (мистецтво, бізнес, іноземні мови та інші) + (додатково) написання фінального "розгорнутого есе" (Extended Essay)

  • IB (International Baccalaureate)

Міжнародна програма підготовки до вступу до вузу. Результати іспиту IB є основою для зарахування до вищих навчальних закладів по всьому світу.

Вік: 16-18 років 
Тривалість: 2 роки 
Навантаження: 240 годин - предмети просунутого рівня, 150 годин - базові предмети +150 годин творчості, спорту і громадської діяльності.
Зміст: 3 предмета на базовому рівні + 3 предмета на високому рівні + написання фінального "розгорнутого есе" (Extended Essay) + теорія знання (Theory of Knowledge) та творчість, спорт і громадська робота (Creativity, action and service)

Каталог приватних шкіл Великобританії

США

Середню освіту в США спирається на програми, спрямовані на розвиток індивідуальності і самостійності дитини. У старших класах учні отримують більшу свободу у виборі предметів, однак для отримання диплома про закінчення середньої школи (High School Diploma) вони повинні отримати певну кількість кредитів, кількість яких залежить від штату. Як правило, студент повинен набрати 20-24 кредити за обов'язкові предмети і предмети за вибором за термін навчання в 4 роки навчання в старших класах. Один кредит дається студенту за вивчення одного предмета протягом одного навчального року. У деяких школах у старшокласників є можливість пройти курси поглибленого вивчення (Honors) і вибрати один або кілька предметів підвищеної складності (Advanced Placement).

Вік: 14-18 років
Програми: 9-12 класи 
Зміст: обов'язкові предмети (2 роки математики, 4 роки англійської мови, 2 роки природничих наук, 3 роки громадських наук, 1 рік фізкультури та інші) + предмети за вибором (від агротехніки до 3D-дизайну) + (додатково) предмети AP

Каталог приватних шкіл США


Канада

Освіта в Канаді є поєднанням європейських традицій і здорового північноамериканського прагматизму, прекрасних умов навчання і проживання, а також інтенсивного застосування новітніх цифрових технологій на всіх стадіях навчального процесу. Приватні школи Канади приваблюють не тільки відмінною якістю освіти, а й сприятливою екологією, благополучній криміногенною обстановкою і високим рівнем соціальної захищеності.

Як і в США, в залежності від провінції для отримання диплома про закінчення середньої школи учням потрібно набрати мінімум 30 кредитів з обов'язкових предметів і предметів за вибором. Один кредит дається студенту за вивчення одного предмета протягом одного навчального року.

Вік: 12-18 або 14-18 років
Програми: 7-12 або 9-12 класи
Зміст: обов'язкові предмети (4 роки англійської мови, 3 роки математики, 2 роки природничих наук, 1 рік французької мови та інші) + 1 предмет з групи гуманітарних дисциплін і мов + 1 предмет з групи фізичного виховання, мистецтва і бізнесу + 1 предмет з групи природних наук і технологій + предмети за вибором (від харчових технологій до японської мови) + (додатково) предмети AP

Каталог приватних шкіл Канади
Предмети підвищеної складності ( The Advanced Placement)

Учні 11-12 класів в США і в Канаді можуть вибрати один або кілька предметів для вивчення на високому рівні, який відповідає рівню початкових курсів ВНЗ. Кількість предметів підвищеної складності є важливим критерієм вибору навчального закладу. Чим ширший список дисциплін AP пропонує школа, тим вище її академічний рівень. +

Перевага полягає в тому, що більшість вузів США, Канади, Великобританії та ще 55 країн враховують екзаменаційні оцінки за ці предмети при вступі до вузу: студент отримує пріоритет при прийомі, або йому зараховують кредити за цей предмет вже в університеті. +

З 2014 року в деяких школах реалізується програма AP Capstone, мета якої - розвиток у школярів навичок дослідницької діяльності, вміння працювати в команді та комунікативних навичок, які дуже цінуються в вузах. AP Capstone складається з двох курсів - семінари (AP Seminar) і дослідження (AP Research), в рамках яких учні отримують глибокі знання з предметів підвищеної складності. Сьогодні програма AP Capstone відкрита в 650 навчальних закладах по всьому світу, велика частина яких знаходиться в США і Канаді.

Допомога експертів

IQ Consultancy допомагає клієнтам надходити в школи за кордоном вже більше 16 років. Якщо вас цікавить освіту за кордоном для ваших дітей, зверніться до наших фахівців. Вони допоможуть вам підібрати школу, освітню програму, підготувати необхідні документи і успішно пройти процедуру зарахування.
Поступайте з нами
Марина Ковальчук
Руководитель отдела образования за рубежом
m.kovalchuk@iqconsultancy.com.ua
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика