Плюси і мінуси навчання за кордоном

Навчання за кордоном багатьом здається чимось неможливим. Ніхто не сумнівається в цінності іноземного диплома, але багатьох відлякують труднощі, з якими неодмінно доведеться зіткнутися абітурієнту та студенту закордонного вузу. Чи варта гра свічок? Що ви отримаєте в зарубіжному вузі? Які проблеми потрібно буде вирішити?

Перед прийняттям рішення про навчання за кордоном потрібно зважити всі «за» і «проти».

Переваги

1. Високий рівень освіти

Мабуть, це головна причина вчитися за кордоном. Університети західних країн займають верхні рядки впливових рейтингів: QS (від консалтингової компанії Quacquarelli Symonds), THE (від газети The Times) і ARWU (від Інституту вищої освіти шанхайського університету Цзяо Тун). Ці рейтинги протягом кількох років ставлять найвищі оцінки університетам США і Великобританії (Stanford University, Harvard University, University of Oxford, University of Cambridge). У топ-100 також входять університети Канади, Японії, Австралії та Швейцарії.

Основними критеріями оцінки служать рівень наукових досліджень, внесок в інновації, міжнародна студентська та викладацька діяльність, кількість стипендіальних програм, цитування наукових статей, рівень освітніх послуг і репутація серед роботодавців.


2. Популярні дипломи

Незважаючи на приєднання Росії до Болонського процесу, зарубіжні роботодавці ставляться до російських дипломів насторожено. Тому тим, хто налаштований на міжнародну кар'єру, слід врахувати, що закордонний диплом цінується і в Росії, і в західних країнах. До того ж, з російським дипломом бакалавра або спеціаліста студент може отримати міжнародну ступінь магістра за своєю ж спеціальністю або обрати Післядипломну програму за іншим напрямком, що прирівнюється до другої вищої освіти.

3. Удосконалення мови

Іноземна мова зараз стане в нагоді в будь-якій професії і в будь-якій компанії - як в Росії, так і за кордоном. Повне занурення в мовне середовище у зарубіжному вузі - найефективніший спосіб її освоїти. Багато університетів пропонують програми на англійській мові та офіційній мові країни, тому, відправившись навчатися в іншу країну, ви отримаєте можливість і вивчити нову мову, і покращити англійську.

Підготовка до міжнародних екзаменів
Прийом TOEFL

4. Досвід міжнародного спілкування та контакти по всьому світу

«Завжди пам'ятайте, що сама по собі кваліфікація не дасть вам роботи. Роботу вам дасть та мережа контактів, якою ви володієте », - каже в інтерв'ю IQ Consultancy Девід Вінзор, менеджер з розвитку бізнесу з European Business School в Німеччині.

Зарубіжні вузи пишаються багатонаціональністю студентського складу. Це дає досвід міжнаціонального спілкування і є відмінним способом зав'язати міжнародні професійні контакти. До престижних університетів приходять представники провідних компаній знайомитися зі студентами, заняття часто проводять лектори, яких запрошують з усього світу.


5. Можливість отримати роботу до випуску

У західних університетах функціонують центри розвитку кар'єри, які допомагають студентам та випускникам влаштуватися на роботу. У вузах також проходять ярмарки вакансій, працюють спільноти колишніх випускників, а стажування під час навчання дозволяють зарекомендувати себе в очах майбутнього роботодавця. В цілому, для успішного випускника європейського або американського вузу не проблема влаштуватися на роботу з напрацьованим під час навчання багажем знань і умінь.

Наприклад, в університеті Les Roches 89% випускників знаходять роботу одразу після отримання диплома, 82% випускників італійської академії NABA і 88% випускників Polimoda знаходять роботу протягом шести місяців після закінчення вузу, а показник працевлаштування студентів американського Philadelphia University (ISES) досягає 95%.

Відгуки наших студентів

Ірина Криванова, Glion Institute of Higher Education, бакалаврат Arts in Hospitality Management with Sales and Marketing:

У програмі було два стажування, у вузі діяв кар'єрний центр, який допомагав з пошуком роботи. Мене також вразила кількість зв'язків інституту з лідерами індустрії.

Денис Жидков, Glion Institute of Higher Education, бакалаврат за напрямком Event and sports management:

На стажуваннях в Glion студенти займаються організацією реальних заходів з «живим» бюджетом. У підсумку, вони застосовують на практиці отримані знання, пробують себе в індустрії і роблять перші кроки в напрямку майбутньої кар'єри.

6. Ліберальний підхід до навчального процесу

У західних університетах студенти відносно вільні у виборі дисциплін для вивчення, хоча, звичайно, є і набір обов'язкових предметів, необхідних для якісної підготовки до майбутньої професії. Багато занять проходять у формі семінарів-обговорень. Викладачі завжди відкриті для спілкування, до послуг студентів - обладнані лабораторії, комп'ютерні класи та медіатеки. Такий підхід показав себе ефективним, оскільки відповідальність за результати лягає на самих студентів і безпосередньо залежить від прикладених зусиль і мотивації.

7. Можливість подорожувати

Навчання в зарубіжному вузі - це шанс подивитися світ і познайомитися з новими країнами і культурами. Скажімо, навчаючись в Швейцарії, можна відвідувати Францію, Німеччину, Італію, Австрію та інші сусідні країни Європи, а студенти американських вузів можуть об'їздити весь континент.

Труднощі навчання за кордоном

1. Вартість навчання

Навчання в престижних вузах за кордоном не всім по кишені, хоча і освіта в респектабельному російському університеті часто обходиться недешево: Москва, наприклад, входить в десятку найдорожчих міст у світі. Крім плати за навчання, студенту потрібно буде платити за проживання, їжу, транспорт і додаткові навчальні матеріали. Але потрібно розуміти, що це не викинуті на розвагу гроші, а цінний внесок в майбутнє, інвестиція, яка обов'язково окупиться. Адже чим вище рівень університету, тим більше цінується диплом серед роботодавців і тим простіше ви зможете отримати цікаву і високооплачувану посаду відразу після випуску.

2. Мовний бар'єр

Навчання і проживання за кордоном вимагає досить гарного стартового рівня володіння мовою. Для того, щоб вчитися англійською, потрібно скласти іспит на знання мови - зазвичай це IELTS чи TOEFL. Тому необхідна не тільки ґрунтовна загальна підготовка, а й підготовка за фахом. Адже на лекціях треба буде розуміти складну термінологію. Мовна школа IQ Consultancy проводить різні мовні курси, готує до здачі міжнародних мовних іспитів і навіть є офіційним пунктом прийому TOEFL. Ми прицільно готуємо студентів до вступу та навчання в зарубіжних вузах, щоб на заняттях ви могли отримувати нові знання, а не розбиратися з незнайомими мовними зворотами.

Відгуки наших студентів

Айганим Мухамедрахімова, студентка 2 курсу дизайну інтер'єру Istituto Marangoni:

Звичайно, ми відвідуємо теоретичні курси (наприклад, історія мистецтва) і практичні заняття з викладачем, але кількість академічних годин на тиждень не така велика і передбачає самостійну роботу в бібліотеці та комп'ютерних класах, де ми займаємося моделюванням дизайну.

3. Тяганина з документами

Перш ніж почати вчитися в закордонному вузі, потрібно обійти чимало інстанцій. Для вступу в іноземний вуз потрібно зібрати цілий пакет документів: переклади російських атестатів і дипломів, мотиваційні листи, рекомендації, портфоліо для творчих фахівців, а після зарахування потрібно подавати документи на візу. З цим допоможуть впоратися експерти з питань освіти за кордоном, які знають всі тонкощі оформлення документів і збережуть ваш час та нерви.

4. Складання вступних іспитів

Для вступу до університету за кордоном, як правило, потрібно здати міжнародний мовний іспит і написати мотиваційний лист. Деякі вузи також проводять вступні іспити, а абітурієнтів творчих спеціальностей часто просять надати портфоліо. Наші експерти допоможуть вам підготуватися до екзаменів і написати мотиваційний лист до обраного вузу, зібрати і грамотно оформити роботи для портфоліо і розкажуть як правильно вести себе на співбесіді.

У підсумку

Крім цих труднощів є безліч інших, менш раціональних. Це відстань від будинку в тисячі кілометрів, яка може змусити відчути себе на іншій планеті, стрес від занурення в нове середовище. Але ці мінуси з лихвою окупаються перевагами, які дає таке рішення.

А щоб зробити обдуманий і вірний вибір і почати шлях до освіти та кар'єри своєї мрії без зайвих труднощів, зверніться до експертів IQ Consultancy. Ми допоможемо вам обрати навчальний заклад, організуємо скайп-зустріч з його представниками, допоможемо підготувати всі документи і заздалегідь познайомимо зі студентами, які вже через все це пройшли і навчаються у зарубіжному вузі.

Поступайте з нами
Ольга Волотовская
регіональний директор
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика