Престижні університети США

Більш ніж 500 000 іноземних студентів щорічно здобувають вищу освіту в США. Тут знаходяться 41 з 100 кращих університетів світу (Times Higher Education 2017). Половина нобелівських лауреатів навчалися в американських вузах.

США - світовий центр бізнесу і економіки. Тут розташовані штаб-квартири найбільших і впливових компаній: Facebook, Google, Procter & Gamble, Apple, General Electric, Amazon. У студентів американських вузів є можливість стажуватися тут, а диплом університету дозволить відразу після випуску зайняти відповідальну посаду.

Чому іноземні студенти обирають відомі університети США

 • Великий вибір спеціальностей для вивчення: інженерна справа, інформаційні технології, медицина, юриспруденція, економіка та бізнес, мистецтво.
 • Аудиторії та лабораторії оснащені сучасними техногогіями.
 • Диплом міжнародного зразка дає можливість побудувати успішну кар'єру в будь-якій країні світу.
 • Можливість працювати з студентською візою відразу після закінчення університету (1-3 роки, залежить від спеціальності).
 • Постійне спілкування з носіями мови і відповідно вільне володіння англійською.
 • Подорожі у вихідні та на канікулах: по країні (Єлловстонський заповідник, гейзер Флай, Гранд-Каньйон, озеро Тахо, парк Секвойя, фестиваль Бернінгем Мен) і в інші країни (Канада, Бразилія, Мексика).

Провідні університети США

Американські вузи пропонують великий вибір програм, включаючи такі престижні напрямки як нафтовидобуток, аерокосмонавтика, біомедицина, фармакологія, нанотехнології. В університетах можна пройти програми бакалаврату, магістратури та курси підготовки до вступу. Успішні студенти можуть претендувати на стипендії, завдяки яким вартість навчання буде значно нижчою.

 • American University Washington — один з провідних гуманітарних університетів країни з якісними програмами у сфері державного управління, політики і міжнародних відносин. Вуз займає 72 місце в списку кращих університетів США (National University Ranking). 91% випускників влаштовуються на роботу протягом півроку після отримання диплома.
 • UMass Boston входить до складу Массачусетського університету і займає 42 місце в світовому рейтингу (Times Higher Education, 2013). У вузі діє понад 100 студентських організацій. 93% викладачів мають вищі наукові ступені в своїх областях знань.
 • Auburn University — великий дослідницький вуз на півдні США. Займає 48 місце в списку провідних державних вузів країни (U.S. News & World Report). Один з 15 вузів з програмами підготовки астронавтів і вчених для NASA. Випускники працюють в таких компаніях як Apple, AT & T, BMW, Coca-Cola, Delta Airlines, Honda, Target, NASA, Ralph Lauren та в інших організаціях зі світовим ім'ям.
 • Louisiana State University — дослідницький університет з кращими програмами з фінансового аудиту та нафтової промисловості в країні: на кампусі є власний бізнес-центр і своя нафтова вишка. Займає 63 місце в списку провідних державних вузів країни (U.S. News & World Report).
 • UMass Lowelll — частина Массачусетського університету, складається з 6 коледжів і дає всесвітньо визнане освіту в області інженерної справи і нанотехнологій. Вуз знаходиться на 42 місці в списку найбільш авторитетних університетів світу (Times Higher Education World Ranking, 2013).
 • University of Central Florida — провідний науково-дослідний вуз США, лідер освіти в сфері інженерної справи, оптичної фізики, біомедицини, бізнесу, інформаційних технологій і гостинності. Входить в топ-3 університетів нового покоління. Один з вузів з найдоступнішими цінами за версією Forbes.
 • University of South Carolina — великий державний університет з відмінними дослідними програмами. 95% студентів - американці, що дозволяє іноземцям повністю зануритися в англомовне середовище і швидше освоїтися. 47 програм бакалаврату визнані на національному рівні.
 • The University of Illinois in Chicago відомий сильними програмами підготовки інженерних, медичних та бізнес-спеціальностей. Вуз вважається самим інтернаціональним в країні - тут навчаються студенти з 53 країн. Займає 62 місце в списку провідних державних вузів країни (U.S. News & World Report, 2016).

Як вступити в американський вуз після закінчення української школи?

Престижні вузи США висувають високі вимоги для абітурієнтів, тому до вступу потрібно готуватися заздалегідь, особливо іноземним студентам. Як правило, після отримання атестата про повну загальну середню освіту українські  учні витрачають один рік на курси і репетиторів для підготовки до вступу до закордонного університету.

Американські вузи дають можливість заощадити цей рік:
іноземні студенти проходять спеціалізовану програму підготовки до вступу, яка
проводиться на базі університету та триває 2-3 семестри. В рамках цього курсу
студенти проходять академічну підготовку та вдосконалюють свою англійську.
Навчання може проводитися або в міжнародній групі, або разом з американськими
студентами. Студентам допомагають інтегруватися, надають моральну підтримку і
пропонують культурно-розважальні заходи для знайомства з університетом і
країною. Після цього можна продовжити навчання відразу на другому курсі
бакалаврату за обраною спеціальністю.

Куди піти навчатися

У США працює понад 4700 вищих навчальних закладів. При виборі вузу багато студентів орієнтуються виключно на рейтинги відомих університетів Америки. Насправді такий підхід не зовсім вірний. Абітурієнту необхідно враховувати рівень своєї підготовки, здібності і таланти, щоб саме для себе підібрати відповідну програму в тому чи іншому вузі.

Компанія IQ Consultancy співпрацює з престижними американськими вузами, в які іноземним студентам самостійно вступити дуже складно. Наші фахівці дадуть експертну консультацію з усіх питань, що стосуються навчання, допоможуть визначитися з відповідним курсом і вузом, підготувати документи і успішно розпочати навчання.

Поступайте з нами
Марина Ковальчук
Руководитель отдела образования за рубежом
m.kovalchuk@iqconsultancy.com.ua
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика