Професія бренд-менеджер і де її отримати

Створення стилю бренду, позиціонування, формування його іміджу й унікальності — вирішенням цих завдань займається бренд-менеджер, один із найвпливовіших спеціалистів «залаштунків» світу моди.

Бренд-менеджер — це спеціаліст по просуванню певної групи товарів одного бренду. Головна мета його роботи заключається у правильному формуванні образу торгової марки для збільшення продаж.

Поняття і професія «бренд-менеджер» (від англ. brand — клеймо) з’явилася в середині минулого століття, після Великої Депресії, коли об’єми виробництва в США суттєво виросли і компанії стали потребувати спеціалістів по створенню іміджу і відмінності від конкурентів. З того часу ця посада вважається однією з найважливіших, і сьогодні в багато у чому від професіоналів бренд-менеджера залежить успіх компанії.

Необхідні навички:65764879.jpg

 • організація маркетингових заходів;
 • основи ведення бізнесу;
 • аналіз і систематизація інформації;
 • налагодження ділових контактів.

В обов’язки бренд-менеджера входить:

 • аналіз і контроль за іміджем компанії;
 • розробка стратегій просування бренду;
 • навчання менеджерів (тренінги, презентації, консультації);
 • співробітництво з постачальниками і виробниками;
 • управління асортиментом;
 • виведення торгових марок на ринок;
 • ціноутворення.

Основні вимоги:

 • вища освіта;
 • англійська мова на рівні Intermediate і вище;
 • досвід ведення рекламних компаній;
 • знання ринкової економіки;
 • досвід в управлінні брендом

За кордоном бренд-менеджер — це престижна і затребувана професія, яка потребує спеціальної освіти. В Україні його ж функції зазвичай виконує начальник відділу продаж. Сьогодні попит на таких спеціалістів значно перевищує пропозиції. Тому, вибравши професію бренд-менеджера і отримавши відповідну освіту, можливо в рази збільшити шанси зайняти високооплачувану посаду.

Сьогодні бренд-менеджери найбільш затребувані в індустрії моди. Тут особливо важливо грамотно подати бренд, тобто розробити стратегію просування колекцій, організовувати виставки, освітні чи доброчинні компанії. Бренд-менеджер повинен уміти працювати з дизайнерами, маркетологами і PR-менеджерами, мотивувати їх так, щоб кожний спеціаліст прагнув до кращого результату.

Куди піти вчитися на бренд-менеджера

 • Післядипломний  курс «Luxury Brand Management & Promotion» в Istituto Marangoni

Istituto Marangoni Florenc.jpg

Програма «Бренд-менеджмент і просування предметів розкоші» допомагає засвоїти логічні закони бізнесу, маркетинга і особливості ринку. В першій частині курсу студенти аналізують тактики управління брендами різних компаній. Друга частина присвячена зв’язкам із громадськістю, рекламі і створенню стратегії просування. Також на курсі по бренд-менеджменту студенти вивчають цифровий маркетинг і засвоюють системи індустрії моди.

Міста: Флоренція
Мови навчання: англійська, італійська
Тривалість курсу: 1 семестр (20 тижнів)

 • Магістерський курс «Fashion & Luxury Brand Management» в Istituto MarangoniIstituto Marangoni+.jpg

У ході занять студенти засвоять маркетингові стратегії, навчаться аналізувати предмети розкоші, визначати їх цільову аудиторію. В рамках курсу проводяться заняття по стратегічному брендингу, управлінню цифровими інструментами PR і взаємодії з соціальними  медіа. Також студенти покращують комунікативні навички, тренуються бути лідерами і вчаться грамотно розпоряджуватися своїм часом.

Міста: Флоренція, Мілан, Лондон, Париж
Мови навчання: англійська (у всіх містах), італійська (в Мілані і  Флоренції)
Тривалість курсу: 1 рік і 4 місяці

 • Однорічна програма «Fashion Business & Brand Management Intensive» в Istituto Marangoni

Istituto Marangoni_Pari.jpg

Протягом року студенти вивчають  методи купівлі і продажу fashion-товарів, отримують навички маркетингу і  просування продукту. Навчання на бренд-менеджера в Італії і Франції включає в себе практичну роботу над власним проектом. Студенти дізнаються про механізми бізнесу і навчаться використовувати їх у fashion-індустрії. В програму входять заняття по менеджменту продукту, візуальній комунікації, стратегічному і бізнес-менеджменту.

Міста: Мілан, Париж
Мови навчання: англійська, французька
Тривалість курсу: 1 рік

 • Магістерський курс «Master in Luxury Brand Management» в Domus Academy

Domus Academy.jpg

Викладачі з досвідом у fashion-індустрії навчать, як стати бренд-менеджером і досягти успіху в таких висококонкурентних сферах як ювелірні вироби, гастрономія, косметика, гостинність, мистецтво й індустрія краси преміум-класу. Під час навчання студенти формують аналітичний підхід до менеджменту, проводять дослідження і працюють з провідними спеціалістами своєї галузі.

Міста: Мілан
Мова навчання: англійська
Тривалість курсу: 1 рік

 • Літній курс «Fashion Brand Management» в Polimoda International Institute

polimoda2.jpg

Програма дає базові навички, необхідні для старту кар’єри в якості бренд-менеджера fashion-індустрії. На заняттях студенти проводять дослідження, вчаться бізнес-проектуванню, тренуються опікуватися шоу і події, розумітися в правових питаннях і створювати бренд.

Міста: Флоренція
Мова навчання: англійська
Тривалість курсу:1 місяць

 • Магістерський курс «Fashion Brand Management» в Polimoda International Institute

polimoda.jpg

Навчальний план складається з 700 годин, протягом яких студенти навчаться керувати колекціями, складати план асортименту, створювати нові бізнес-моделі і позиціонувати продукт. Вони будуть створювати бізнес-план, покращувати показники ефективності бізнесу, а також отримувати необхідні знання для реєстрації власного підприємства. Бренд-менеджер зі спеціальною освітою може працювати в різних сферах, включаючи мистецтво, технології, видавничу справу, музику і кіно.

Міста: Флоренція
Мова навчання: англійська
Тривалість курсу: 9 місяців

Допомога експертів

Вирішили пройти фахове професійне навчання і стати бренд-менеджером? Спеціалисти IQ Consultancy допоможуть визначитися з вузом і обрати відповідну програму. Ми візьмемо на себя всі турботи по вступу, включаючи оформлення візи і збір необхідних для зарахування документів.

Поступайте з нами
Ольга Волотовская
регіональний директор
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика