Вища освіта в Америці

Сьогодні наші абітурієнти все частіше вибирають вищу освіту в США. Чому?

  • Американські вузи входять в топ всіх світових рейтингів, що говорить про високий рівень освіти.
  • Організація навчального процесу дозволяє студентам налагоджувати ділові зв'язки з провідними компаніями США вже під час навчання.
  • Диплом американського вузу високо цінується серед роботодавців в усьому світі і відкриває безліч можливостей для працевлаштування та побудови кар'єри.

У нашій статті ми розповімо про систему вищої освіти в США і про те, що потрібно знати абітурієнту, вибирає американський вуз.

Коледж чи університет?

Вищу освіту в США можна отримати в коледжі або в університеті. Коледжі пропонують тільки програми бакалаврату, а університети - бакалаврат, магістратуру та докторантуру. В структуру університету може входити кілька коледжів.

Більшість коледжів в США приватні, невеликі (близько 2000 студентів) і з конкретною спрямованістю: наприклад, з гуманітарною або технічною. Незважаючи на те, що коледжі менш відомі, якість освіти в них дуже висока.

Вузи США також діляться на приватні і державні. Останні розраховані на навчання жителів конкретного штату. Для абітурієнтів з інших штатів і тим більше з інших країн навчання в державному вузі набагато дорожче, а конкурс під час вступу оцінюється за значно вищими критеріями.

Структура вищої освіти в США

В системі американської вищої освіти виділяють три ступені:

  • undergraduate (бакалаврат)
  • graduate (магістратура, MBA)
  • postgraduate (докторантура)

Для вступу до більшості вузів США абітурієнтам з інших країн потрібно пройти спеціальну річну програму підготовки (Foundation). Студенту не тільки допоможуть швидко підтягти знання англійської та академічних предметів, а й підтримають в новій незвичній обстановці.

Деякі університети пропонують пройти програму адаптації паралельно з 1 курсом навчання - це дає можливість не втрачати рік. Серед таких вузів:

University of Central Florida
The University of Illinois in Chicago
Louisiana State University
University of the Pacific
American University Washington

Бакалаврат

Тривалість навчання: 3–4 роки
Вартість: від $ 16 000
Вступ: після закінчення школи і підготовчої програми

В системі американської вищої освіти не існує єдиного навчального плану. Семінари та лекції діляться на обов'язкові та за вибором. Всі студенти спочатку вивчають загальноосвітні предмети, а потім вибирають цікаві для них модулі. На аудиторних лекціях можуть бути присутніми кілька сотень студентів, а на лабораторних або дискусійних заняттях - від двох до тридцяти. Від студентів очікують активної участі в обговореннях та відстоювання своєї точки зору. Часто активність впливає на підсумкову оцінку.

У деяких університетах при вступі навіть не потрібно вибирати спеціалізацію - перші 1 або 2 роки всі студенти вивчають однакові предмети. При цьому немає строгого поділу на групи і потоки, як в українських вузах.

Магістратура

Тривалість: 1–2 роки
Вартість: від $ 20 000
Вступ: після бакалаврату

Вчитися в американській магістратурі набагато складніше, ніж на програмах бакалаврату. Великий обсяг матеріалу потрібно вивчати самостійно, паралельно розробляючи індивідуальні проекти.

Існує два типи магістерських програм: професійна і академічна. Студенти професійної магістратури отримують, крім загальної теоретичної бази, практичну підготовку в обраній області (проходять більше стажувань, виконують більше практичних завдань), а для «академічних» магістрів важлива участь в наукових дослідженнях. Ті, хто вибирає академічну магістратуру, зазвичай планують продовження освіти в докторантурі і подальшу наукову діяльність.

Докторантура (Ph.D)

Тривалість: 4–6 років
Вартість: від $ 30 000
Вступ: після магістратури (в деяких випадках після бакалаврату)

Третій ступінь вищої освіти в США призначений для тих, хто хоче займатися наукою. На розвиток цієї галузі (особливо в області медицини і біології) в Америці щорічно витрачається близько 28% ВВП - більше, ніж в будь-якій іншій країні світу. Багато досліджень проводяться на базі вузів, тому студенти можуть вільно користуватися всіма можливостями університетських лабораторій і наукових центрів для роботи над власною дисертацією.

Після закінчення докторантури присвоюється ступінь доктора філософії (Ph.D) або доктора наук (Sc.D).

Система оцінок в американських вузах

Кожна навчальна дисципліна оцінюється в залікових одиницях - кредитах ECTS - в залежності від часу, відведеного на її вивчення, і складності. Для отримання ступеня бакалавра, магістра або Ph.D потрібно набрати певну кількість кредитів за весь період навчання. Наприклад, в Adelphi University базовий курс програми бакалаврату дає 3 кредити, а курс з лабораторної роботою - 4 кредити.

Щоб отримати кредити за курс, потрібно заробити задовільну оцінку з дисципліни. За кожну залікову роботу протягом семестру студент отримує оцінку - A (чудово), B (відмінно), C (добре), D (задовільно) або F (незадовільно). Потім з усіх відміток вираховується середній бал - GPA. Для цього літерні оцінки переводяться в числа, де A = 4, B = 3, C = 2, D = 1, F = 0.

GPA важливий на всіх етапах навчання у вузі: при вступі, оцінки з українського шкільного атестата потрібно переводити в GPA (зазвичай для зарахування потрібно GPA не нижче 2.5). Цей показник може зіграти роль і при влаштуванні на роботу після вузу.

Вища освіта за кордоном - це інвестиції в майбутнє. Тому, якщо ви хочете побудувати міжнародну кар'єру, то навчання в США - крок у правильному напрямку.

Допомога експертів

В Америці більше 5000 вузів, і кожен пропонує кілька десятків спеціалізацій. Щоб зробити правильний вибір, необхідно розуміти, що дає успішне закінчення тієї чи іншої програми. Фахівці IQ Consultancy допоможуть вам не тільки визначитися з навчальним закладом, а й підготуватися до іспитів, оформити документи і візу.

Поступайте з нами
Марина Ковальчук
Руководитель отдела образования за рубежом
m.kovalchuk@iqconsultancy.com.ua
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика