Як стати дизайнером одягу і досягти слави Dolce&Gabbana

Професіяя дизайнера одягу виникла в кінці XIX століття, коли активно розвивалося масове широке виробництво одягу і виникла необхідність створити практичне, зручне і, разом із тим, гарне вбрання. Сьогодні дизайнер одягу — одна із найпрестижніших і затребуваних творчих професій як в Україні, так і за кордоном.

Робота у світі  fashion дозволяє людині реалізувати свій творчий потенціал, спілкуватися і працювати з відомими особистостями, їздити в закордонні відрядження і при цьому гарно заробляти. Зробити собі ім’я можливо в різних напрямках: дизайну чоловічого одягу, жіночого одягу, дитячого одягу, весільного вбрання, нижньої білизни, костюмів для театру, спорту і кіно.

Навички і вміння дизайнера одягу

 • Знання історії костюма

 • Уміння малювати від руки і в комп’ютерних програмах

 • Навички крою і шиття

 • Знання особливостей роботи з різними видами тканин, шкіри, хутра

 • Знання всіх етапів створення одягу

 • Розуміння споживацьких потреб приватних клієнтів/цільової аудиторії

 • Креативність, нестандартність мислення

 • Ціленаправленність, посидючість, працелюбство

 • Знання англійської мови (необхідно для аналізу закордонного ринку, відряджень за кордон і міжнародної кар’єри)

Обов’язки дизайнера одягу

 • Створення моделей для сезонних колекцій

 • Аналіз ринку і модних тенденцій

 • Коректування старих моделей

 • Створення лекал

 • Підготовка графічної документації

 • Підбір матеріалів

 • Організація примірок

 • Участь в організації і проведенні презентацій і показів

2-1.jpg

Закінчивши професійні курси дизайнера одягу, ви зможете влаштуватися на роботу в бутик, дизайнерську майстерню чи модний дім, а потім відкрити   ательє або запустити власний бренд.  Навіть найвідоміші кутюр’є спочатку працювали у великих компаніях, а через деякий час відкрили модні дома під своїм іменем. Наприклад, Доменіко Дольче спочатку практикувався в ательє Стефано Габбана, а з часом вони відкрили студію, де кожний працював під власним іменем. Потім дизайнери об’єдналися під однією маркою, створивши імперію  Dolce&Gabbana.

Успіх кутюр’є багато у чому залежить не тільки від його таланту, але і від цілеспрямованості, вміння передбачати модні тенденції, зрозуміти сучасний ринок. Якісна освіта в індустрії також грає не останню роль. Глибоке занурення у професію здатні забезпечити закордонні, в основному, італійські вузи, де моду диктують і створюють протягом багатьох століть. Якщо ви вирішили пройти навчання за спеціальністю «Дизайнер одягу» за кордоном, то вас чекає ще один приємний бонус — можливість завести ділові контакти, які допоможуть побудувати міжнародну кар’єру.

disainer_2.jpg

Як навчають на дизайнера одягу

Навчання за спеціальністю  дає студенту необхідні знання і навички, познайомить із модним бізнесом, допоможе отримати реальний досвід роботи. Випускники італійських вузів, як правило, готові до працевлаштування зразу після закінчення навчання з перспективою стати головним дизайнером чи арт-директором у близькому майбутньому.

Програма навчання дизайну одягу в вузах Італії зазвичай складається з наступних блоків: історія костюма, основи крою і шиття, основи цифрового дизайну, історія мистецтва, тканини і матеріали, введення у сферу моди, дизайн колекцій, сучасні тенденції в культурі, аналіз сучасного світу моди, менеджмент продукту та інше.

Привілеями італійського навчання є його націленість на практику. Під час навчання студенти працюють над реальними проектами. Наприклад, в Istituto Marangoni група талановитих студентів розробила колекцію одягу за мотивами фільму «Аліса в країні чудес» студії Disney. Готові роботи брали участь у модному показі — результат сподобався не тільки ЗМІ, але і компанії

Disney. Крім того, студенти і випускники презентують свої колекції на тижнях моди і публікуються в журналах Vogue, Harper's Bazaar, Elle, Marie Claire, Vanity Fair, GQ.

До закінчення навчання випускника готове творче портфоліо чи виконана дипломна робота — ціла колекція, яку студенти демонструють на модних показах у вузі та за його межами.

Де вчитися на дизайнера одягу

 • Istituto Marangoni (Мілан, Париж, Лондон, Флоренція)

Провідний творчий вуз Європи входить у топ-5 кращих вузів світу в сфері моди  (Fashionista, 2016). Доменіко Дольче  є одним із найвідоміших його студентів.

В інституті можна пройти однорічний інтенсив, трирічну програму  (аналог бакалавріата), семестрову післядипломну програму, однорічні магістерські курси (Дизайн жіночого одягу, Дизайн чоловічого одягу та інші) і короткотермінові літні програми  (Дизайн одягу, Дизайн весільного вбрання).

 

 • Domus Academy (Мілан)

Один із найвідоміших вузів дизайну, моди й архітектури входить у топ-8 кращих вузів світу за спеціальністю  «Дизайнер інтер’єру»  (Azure Magazine, 2016).  Тут можна пройти магістратуру  «Master in Fashion Design», до закінчення якої у студента буде розроблена власна колекція.  

У вузі регулярно проходять семінари  за участю Roberto Cavalli, Marni, Moncler, Costume National, Ferragamo, Helena Rubinstein (L’Oreal), Red Valentino і багатьох інших.

 • Polimoda International Institute (Флоренція)

Міжнародний інститут дизайну і модного бізнесу входить у топ-10 кращих вузів світу в сфері моди  (Global Fashion School Rankings, The Business of Fashion, 2016).  У вузі  читають програми бакалавріата, магістратури і сезонні курси.

Кращі роботи студентів публікуються на порталі Polimoda Talent. На кампусі регулярно проходять заходи Business Links, де студенти зустрічаються з представниками великих компаній, створюють бізнес-контакти і отримують запрошення на співбесіду.

 

 • NABA, Nuova Accademia di Belle Arti Milano (Мілан)

Всесвітньо відома академія мистецтва і дизайну входить у топ-50 кращих  шкіл дизайну (Domus Magazine, 2014). Тут можна пройти програму бакалавріата чи магістратури, а також літні курси. Всі програми акредитовані Міністерством освіти Італії. Вуз співпрацює з відомими компаніями, які надають студентам можливість працювати над реальними проектами.

Скільки вчитися на дизайнера одягу залежить від типу вибраної програми.

Курс бакалавріата триває 3 роки, магістратура — 1–2 рік; також у  вузах читають однорічні інтенсивні, семестрові курси і проводять літні програми тривалістю 2–4 тижні.

Після навчання в італійському вузі можна влаштуватися модельєром одягу в вітчизняні чи закордонні будинки моди. Якщо ви хочете розпочати кар’єру в Україні, можна працювати у тутешніх метрів або влаштуватися костюмером у кіно, театр чи на телебачення. А якщо задумуєтеся про роботу за кордоном, то перед вами відкриють двері такі титани fashion-індустрії як Prada, Versace, Valentino, Dolce&Gabbana, Missoni, Giorgio Armani и Louis Vuitton.

10_facion.jpg

Історії успішних випускників

Владислав Кривдин став дизайнером  року в Istituto Marangoni (Мілан) — його випускна колекція визнана кращою. За перемогу талановитого випускника журі  проголосувало одноголосно.

Katy Garbuz вивчилася на стиліста в Istituto Marangoni (Лондон) і побудувала стрімку кар’єру протягом декількох років після випуску. Під час навчання Катя  працювала з Tom Ford, Idol Magazine, Mawi, Temperley London і Browns Focus, а сьогодні займає посаду  арт-директора міжнародного проекту Mercedes Benz Kiev Fashion Days.

Вища освіта, отримана за кордоном, допоможе не тільки розвинути талант, але і побачити цілісну картину fashion-індустрії,  щоб стати успішним дизайнером одягу і відкрити свою справу. Гарним прикладом стала наша студентка Олена Савченко. Після закінчення Istituto Marangoni, отримала кілька цікавих пропозицій, та вирішила повернутись в Україну та заснувала власний бренд взуття та шляпок. Зараз, окрім основної діяльності, займається піаром кількох японських марок одягу та вдало розвиває власний проект.

italian-diploma.jpg

Допомога експертів

Вирішили стати дизайнером одягу і досягти слави Dolce&Gabbana? Зверніться до спеціалістів IQ Consultancy. Вони допоможуть вам вибрати країну, вуз і програму, оформити документи і відкрити візу, а також проведуть для вас мовний курс «Англійський у сфері моди і дизайну» для знайомства з професійною лексикою на міжнародній мові. 

Поступайте з нами
Ольга Волотовская
регіональний директор
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика