Як стати готельєрем і зробити кар’єру в готельному бізнесі

Успіх будь-якого готелю залежить від професіоналізму отельєра (керуючого, директора). Ця людина повинна розумітися на нюансах роботи кожного працівника, починаючи  від покоївок і швейцарів і закінчуючи ІТ-спеціалістами і  PR-менеджерами, а також уміти своєчасно вирішувати всі виникаючі проблеми. Тільки так вдасться створити відвідувачам готелю відмінні умови для повноцінного відпочинку, а готелю — блискучу  репутацію.

Отельєр: що входить в обов’язки отельєра

 • Організація роботи отельєра

 • Укладання договорів і ведення документації

 • Підбір, інструктаж, керівництво і контроль персоналом

 • Взаємодія з державними контролюючими органами

 • Робота з бронюючими організаціями (Booking.com, TripAdvisor та інші)

 • Притягування клієнтів

Вимоги до готельєра

 • Знання 2–3 мов (англійської обов’язково)

 • Володіння навичками бізнес-адміністрування

 • Знання стандартів роботи і міграційних законів

 • Уміння швидко приймати рішення і брати на себе відповідальність

 • Стресостійкість, самовіддача, робота на результат

Як стати готельєрем

В Україні посаду директора готелю зазвичай займає або запрошений іноземний спеціаліст, або колишній адміністратор або портьє. Це означає, що спочатку необхідно попрацювати на невисоких позиціях, набратися досвіду, і, якщо випаде шанс (Пощастить), то з часом отримати посаду керуючого. Інший варіант — отримати освіту і досвід роботи за кордоном, де готельєр — це професія, якої вчать. Європейські вищі навчальні заклади  гостинності пропонують курси готельєрів, закінчивши які, випускник може претендувати на відповідні позиції спеціаліста чи керівника середньої ланки.

Де проводиться навчання готельєрів

Рівень готельного сервісу України зростає, але нестача кваліфікованих кадрів для топ-менеджменту як і раніше відчувається.

В українських навчальних закладах існують програми по гостинності, але їх рівень не дотягує  до міжнародного. Тому варто звернути увагу на світових лідерів у сфері готельної освіти — швейцарські інститути гостинності.

Glion і Les Roches є лідерами (входять у топ-3 кращих інститутів гостинності у світі) і пропонують еталонне навчання в індустрії.

Glion_logo.jpgGlion — інститут з 50-річною історією. 86% випускників зразу ж  влаштовуються на роботу або отримують декілька пропозицій по працевлаштуванні, 10% — продовжують навчання. Кампуси знаходяться в горах Гліон і Бюлль (Швейцарія), Лондон (Великобританія).

LR_Switzerland_logo.jpgLes Roches — мультинаціональний вищий навчальний заклад із кампусами в горах Блюш (Швейцарія), Шанхай (Китай), Марбелья (Іспанія). 89% випускників отримують пропозицію про роботу зразу ж після закінчення навчання.

Glion и Les Roсhes пропонують освітні програми як для початківців, так і для професіоналів і керівників індустрії: бакалавріат, магістратура і МВА, післядипломні, літні і мовні програми.

У міжнародних школах готельєрів зазвичай вивчають такі предмети: управління персоналом, соціальна психологія, основи бізнесу, маркетинг і продажі, сервіс, фінансовий менеджмент, управління номерним фондом готелю, ресторанна служба (їжа і напої), міжкультурний менеджмент, міжнародне право, глобальна економіка, управлінча етика і корпоративна відповідальність. Завдяки  такому набору предметів випускник стає  знаючим професіоналом сфери гостинності зі знаннями в багатьох суміжних галузях.

Hilton New York (1).jpg  The Ritz-Carlton.jpg

Уся справа в практиці

Спільна особливість швейцарських вузів — спрямованість освіти на практику. У вищих навчальних закладах є все для відпрацювання необхідних навичок, включаючи спеціальний номерний фонд, тренувальні ресторани і кухні, навчальні стійки ресепшн.

text1.jpg

У вищих навчальних закладах постійно проходять дні кар’єри, куди приїжджають представники великих компаній індустрії в пошуках амбітних і перспективних спеціалістів.

За результатами співбесіди багато студентів отримують пропозиції пройти стажування чи влаштуватися на постійну роботу. Ще один плюс таких зустрічей — можливість завести ділові знайомства по всьому світу.

hotel_ukr_02.jpg   hotel_ukr_03.jpg


Які перспективи відкриває професія готельєр

Індустрія гостинності займає друге місце у світі за кількістю створених робочих місць: сьогодні 8,7% населення планети працює у сфері гостинності, а до 2015 року цей показник зросте до 10%.

Погодьтесь, у випадку необхідності люди готові обмежити себе багато в дечому — але не у відпочинку. Тому навіть у кризу у спеціалістів готельного бізнесу завжди буде робота.

Випускники  Glion і  Les Roсhes володіють необхідними знаннями і вміннями, щоб працювати в преміальних готелях у будь-якій точці світу. 

Hilton, Four Seasons, The Ritz-Carlton, Mandarin Oriental, Hyatt International, Starwood Hotels and Resorts, Marriott —  найбільші готельні мережі віддають перевагу брати на роботу студентів із цих вищих навчальних закладів.  Пройшовши навчання у швейцарських вузах, можливо за короткий термін зробити міжнародну кар’єру і зайняти позицію керуючого готелем.

four-seasons-hotel-3.jpg   Starwood Hotels.jpg

У кращих світових вузах гостинності ви також дізнаєтеся, як відкрити власний  готель і зробити його успішним. Після випуску можна працювати не тільки за кордоном, але і відкрити свою справу в Україні.

Одеса, Херсон, Миколаїв, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород — ці туристичні  маршрути стають усе більш популярними, але поки що не можуть задовольнити постійно зростаючий попит на готельний сервіс високого класу. Тому перед випускниками Glion і Les Roches відкриваються дійсно безмежні можливості реалізуватися в професії і отримувати гідну заробітну плату.

Щоб детальніше дізнатися про те, як стати керуючим готелю, звертайтеся в IQ Consultancy. Ми розкажемо про успіх наших випускників, допоможемо вибрати відповідну країну, вищий навчальний заклад і програму, оформимо документи і проведемо зарахування.

Поступайте з нами
Ольга Волотовская
регіональний директор
ВКонтакте
Google +
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика