Середня освіта в Австрії

Австрійська система середньої освіти вважається однією з кращих в світі. При цьому вартість навчання значно доступніша, ніж, наприклад, в Англії або Швейцарії. Найбільш високими академічними стандартами славляться приватні школи Австрії, в які прагнуть віддавати своїх дітей самі австрійці. Незважаючи на те, що переважна більшість населення країни говорить на австрійському діалекті німецької мови, навчання проводиться англійською. На додаток до цього, школярі вивчають ще одну іноземну мову

Гірські пейзажі, хороша екологія, комфортне міське середовище, природа і культура Австрії щорічно приваблюють іноземних студентів. Система середньої освіти в Австрії вважається однією з кращих в світі, априватні школи мають міжнародне визнання. Розбираємося, як обрати школу в Австрії.

Система середньої освіти в Австрії

У державних школах Австрії освіта безкоштовна, але доступна вона тільки громадянам країни, а навчання йде на німецькій мові. Для іноземних студентів і австрійців, яких цікавить престижна міжнародна освіта, існують приватні школи. Зазвичай вони двомовні, але практично в будь-яку можна йти зі знанням англійської. До закінчення школи діти вільно володіють двома-трьома іноземними мовами. Освітні програми шкіл Австрії відповідають високим міжнародним стандартам.

Подивитися каталог приватних шкіл Австрії

Програмні продукти для міжнародних студентів

У більшості приватних шкіл Австрії в старших класах можна навчатися на програмі IB (International Baccalaureate) і здати іспит, результати якого приймають топові вузи по всьому світу. Навчання за програмою IB включає два етапи:

  • Middle Years Programme (11-16 років) або IGCSE (14-16 років)
  • IB Diploma (16-17 років)

Middle Years Programme - курс середньої загальноосвітньої школи, розроблений за міжнародним стандартом. Програма складається з восьми предметних областей і спрямована на гармонійний і загальний розвиток дитини. Діти вивчають природничі науки, мови і літературу, мистецтво і ремесла, математичні дисципліни, громадські науки, займаються розвитком своїх фізичних здібностей.

Протягом останніх двох років MYP учні готуються до переходу на наступний щабель: IB. На цьому етапі програма стає гнучкою, діти можуть самі вибирати деякі предмети. Тут же починається активна профорієнтація школярів.

Після успішного складання іспитів дитина переходить на програму IB Diploma. Це етап підготовки до вузу. По його завершенні можна подавати документи в будь-який топовий університет світу.

Інші австрійські школи - наприклад, American International School-Salzburg, - навчають за програмою американської середньої школи, на яку зараховують з 13 років. Основна її перевага - можливість вивчати частину предметів на університетському рівні (AP - Advanced Placement).

Останні роки навчання припускають посилену підготовку до вступу в університет. Особистий консультант допомагає студенту вибрати спеціальність і вуз, організовує проведення іспиту SAT, який потрібен при вступі до американських університетів, готує до здачі TOEFL, підбирає стипендіальну програму.

Після закінчення школи учні отримують диплом американського зразка і готові до вступу в кращі вузи США і Європи.

Як проходить навчання

В Австрії не так багато приватних шкіл, але всі вони відрізняються високим рівнем академічної підготовки, передовим обладнанням класів та пришкільною інфраструктурою, інтернаціональною атмосферою. Навчання проходить в невеликих групах, студенти завжди можуть отримати індивідуальну консультацію викладачів.

У школах Австрії особлива увага приділяється позакласній діяльності, хобі, гурткам і спорту. Звичайна справа в ході навчання - походи на вернісажі, в музеї і галереї, екскурсії та змагання. Наприклад, студенти American International School-Salzburg двічі на рік подорожують по Європі, а у вільний від навчання час беруть участь в культурних заходах, займаються тенісом, гімнастикою або плаванням, катаються на гірських лижах.

Перспективи

Шкільна освіта в Австрії з великою ймовірністю забезпечить нвступ до престижного коледжу або один з топових вузів в будь-якій країні.

Велика перевага Австрійських приватних шкіл - посилена профорієнтація студентів, починаючи з доби середньовіччя класів. З хлопцями працюють кар'єрні консультанти, учні їздять на стажування, зустрічаються з професіоналами з місцевих і зарубіжних компаній. Є час і можливість спробувати себе в різних сферах зайнятості і вибрати університет вже з уявою про майбутню професію.

Щоб познайомитися з програмами та умовами різних шкіл, зверніться до фахівців IQ Consultancy.

Вартість

Навчання в приватній школі-пансіоні з проживанням коштує від € 30 000 на рік.

Як вступити

IQ Consultancy - офіційний представник в Україні приватних австрійських шкіл. Ми допоможемо обрати навчальний заклад відповідно до знань та захоплень дитини, скласти іспити, успішно зарахуватися в школу. А також підготуємо документи, організуємо переліт і трансфер, будемо на зв'язку з усіх питань.

Залиште заявку на сайті або зателефонуйте нам, щоб зробити перший крок!

Поступайте з нами
Марина Ковальчук
Руководитель отдела образования за рубежом
m.kovalchuk@iqconsultancy.com.ua
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика