Середня освіта в Бельгії

Середня освіта в Бельгії дозволяє підготуватися до вступу в рейтингові університети. Завдяки міжнародному диплому випускники можуть продовжувати навчання в будь-якій країні світу.

Система середньої освіти

Школи в Бельгії діляться на державні та приватні. Іноземні студенти, як правило, обирають другі. У приватних школах Бельгії навчання ведеться за міжнародними програмами англійською мовою. В якості додаткової мови можна обрати голландську, німецьку або французьку, які в країні визнані офіційними.

Програми для міжнародних студентів

У школах Бельгії іноземні студенти навчаються за програмою International Baccalaureate.
Вона складається з декількох ступенів:

  • початкова школа (IB Primary Years Programme) - від 3 до 12 років;
  • середня школа (IB Middle Years Programme) - від 11 до 16 років;
  • дипломна програма (IB Diploma Programme) - від 16 до 19 років.

У старших класах студенти обирають 3-4 предмети за своєю майбутньою спеціальністю і вивчають їх на високому рівні. Визначитися з вибором учням допомагають консультанти. Вони ж стежать за академічними успіхами учнів і готують їх до вступу в обрані ВНЗ.

Навчальна програма складається з шести тематичних груп:

  1. Іноземні мови
  2. Мова і література
  3. Гуманітарні та соціальні науки
  4. Точні науки
  5. Математика
  6. Мистецтво

Інші дисципліни старшокласники вивчають на стандартному рівні. З кожної групи повинен бути обраний як мінімум один предмет.
Також обов'язкова програма включає наукове есе, вивчення теорії знань, заняття творчістю, спортом і соціальною роботою.


Як проходить навчання

На заняттях школярі вчаться мислити критично, логічно викладати свою думку, аналізувати інформацію, проводити дослідження і робити презентації. Щоб розвинути соціальні навички та лідерські якості, вони працюють над груповими проектами.

Учні обов'язково відвідують позакласні заняття за своїм вибором - творчі гуртки, наукові клуби або спортивні секції. На кампусах бельгійських шкіл створені прекрасні умови для всіх видів діяльності - художні студії, театральні зали, ігрові поля та стадіони, бібліотеки, лабораторії та комп'ютерні класи.


Перспективи

Міжнародний диплом IB приймають в понад дві тисячі університетах в різних країнах світу. Серед них такі рейтингові вузи, як Harvard University, University of Cambridge, University of Oxford, Princeton University, Imperial College London.

Понад 95% випускників бельгійських шкіл вступають до провідних університетів США, Великобританії, Канади, Швейцарії, Німеччини, Італії, Франції та інших країн.

Вартість

Навчання в приватній школі Бельгії коштує від € 48 100 на рік. У цю вартість входить проживання в резиденції, харчування та позакласні заняття.

Як вступити

Якщо ви хочете відправити дитину в школу в Бельгії - зверніться до експертів IQ Consultancy. Наші фахівці допоможуть з вибором школи і програми, підготують до вступних іспитів, оформлять всі документи і візу, організують переліт і залишаться на зв'язку для вирішення будь-яких питань.

Поступайте з нами
Марина Ковальчук
Руководитель отдела образования за рубежом
m.kovalchuk@iqconsultancy.com.ua
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика