Середню освіту у Великій Британії

Система британської освіти - одна з найбільш шанованих і престижних в світі. Незважаючи на те, що навчання в Англії вважається одним з найдорожчих, але не менше 300 000 іноземних студентів щорічно вступають в престижні школи-пансіони Сполученого Королівства.

Чому варто вчитися в британській школі.

Дипломи англійських шкіл та університетів, що мають багатовіковий досвід викладання і багаті традиції, цінуються у всьому світі як своєрідний знак якості.

Серйозний багаж знань, вміння вільно мислити і хороші манери, прищеплені учням, дозволяють надалі будувати серйозну кар'єру в будь-якій країні світу.

Подивитися каталог шкіл

Освітній процес спрямований на розвиток аналітичних здібностей: студенти не зубрять інформацію, а розбираються в логічних зв'язках і вчаться робити висновки.Навчання дітей в школах Англії - це вікові освітні традиції в поєднанні з передовими методичними розробками і технологіями.

Система середньої освіти в Великобританії

Британська система середньої освіти серйозно відрізняється від російської. Хлопці вступають до школи вже в 4-5 років і навчаються протягом 13 років. Іноземні школярі зазвичай починають своє навчання в школі Великобританії з середніх класів або старших класів. Програми підготовки вступу в університет є необхідним ступенем для зарубіжних студентів, які хочуть зарахуватися в вуз Англії через різницю програм середньої школи і років навчання.

4-11 років
Primary school
Початкова школа (Year 1-6)

Початкова освіта в Великобританії націлена на розвиток творчих і дослідницьких здібностей дитини. Діти об'єднуються в команди і разом виконують проекти. Вони експериментують, пробують, аргументують свою позицію і ведуть конструктивний діалог.

Діти не просто заучують параграфи з підручників, а розуміють сутність явищ і законів. Наприклад, вони самостійно виводять таблицю Піфагора. Крім того, такий підхід до навчання спрощує адаптацію: діти постійно спілкуються з однолітками і удосконалюються в мові.

11-14років
Secondary school
Средняя школа (Year 6-9)

Тривалість: 4 роки

Студенти засвоюють великий набір загальноосвітніх предметів, порівнянних з українською програмою. Відрізняються методи навчання: більше часу і уваги приділяється роботі в групах, дискусій, засвоєння практичних навичок.

14-16 років
GCSE (General Certificate of Secondary Education)
Програма підготовки до отримання сертифіката середньої освіти

Тривалість: 2 роки

Зміст: Обов'язкові предмети + предмети на вибір - мистецтво, дизайн, бізнес, кілька іноземних мов і багато інших.
Підсумок: іспит з отриманням сертифікату в балах від A * до G.

16-18 років

A-Level
Національна британська програма підготовка до вступу до вузу

Тривалість: 2 роки

Зміст: Обов'язкові предмети + предмети на вибір - мистецтво, дизайн, бізнес, кілька іноземних мов і багато інших.
Підсумок: Результати іспиту A-Level (у балах від A * до G) є основною для зарахування до ВНЗ Великої Британії.

IB (International Baccalaureate)
Міжнародна програма підготовка до вступу до вузу

Тривалість: 2 роки

Зміст: 3 предмета за вибором студента на стандартному рівні і 3 - на просунутому (в залежності від обраної спеціалізації).
Підсумок: Результати іспиту IB (Максимальна кількість балів - 45, диплом видається при отриманні 24 балів) є основною для зарахування до вищих навчальних закладів по всьому світу (програма визнана більш ніж в 100 країнах).

Програми для іноземних студентів

IGCSE (General Certificate of Secondary Education) 
Програма підготовки до отримання сертифіката середньої освіти, адаптована для іноземних студентів

Тривалість: 2 роки

Зміст: Обов'язкові предмети + предмети на вибір - мистецтво, дизайн, бізнес, кілька іноземних мов і багато інших. Додаткова підтримка з англійської мови.
Підсумок: іспит з отриманням сертифікату в балах від A * до G. На основі оцінок навчання в старшій школі (програми A-Level або IB)

International Foundation 
Програма підготовки до вступу до ВНЗ Великої Британії для іноземних учнів

Тривалість: 1 рік

Зміст: англійська мова + предмети за обраною спеціальністю.
Підсумок: зарахування на 1 курс університету на програму бакалаврату.

ESL (English as a Second Language), EAL (English as an Additional Language)

Додаткові курси англійської мови як іноземної, які пропонують зарубіжні школи для міжнародних студентів. Проводяться паралельно до академічних занять в класах.

Як проходить навчання

Навчальний рік у школах Великої Британії розділений на три семестри, кожен по 12 тижнів.

У кожному семестрі є невеликі канікули, коли студенти залишають територію школи на кілька днів. Додатково в кожному семестрі є вихідні (з суботи по неділю), які студенти повинні проводити поза резиденцією.

Приватні школи-пансіони

Середню освіту, отримане в приватному навчальному закладі Англії, - це гарантія високого рівня академічної програми, багатих традицій і забезпечених перспектив майбутнього випускника.


Більше 2000
приватних шкіл-пансіонів налічується в Великобританії

Школи Англії відрізняються прагненням прищеплювати дитині хороші манери, вмінням вільно мислити і приймати рішення самостійно, а також строго ставляться до дотримання дисципліни і безпеки. Учні повинні серйозно підходити до навчання, бути пунктуальним і брати участь у всіх шкільних заходах.

Співвідношення викладачі / студенти
1/10 1/18
в приватних школах в державних школах

Співвідношення кількості викладачів до числа студентів має вирішальне значення. Англійські школи відрізняються великим штатом досвідчених викладачів і маленькими класами, де кожному учневі приділяється максимум уваги і турботи. Успішним студентам тут не дають нудьгувати, а відстаючим - допоможуть краще засвоїти предмети.

Батьки регулярно отримують повний звіт про успішність дитини, його успіхи, поведінку, дотримання правил. Дітям також надається допомога в підготовці домашнього завдання, що спрощує адаптацію і покращує успішність.


Серед студентів британських вузів:
38% 11%
випускників приватних шкіл випускників державних шкіл


Приватні школи Великобританії за показниками надходження набагато випереджають державні. Факти говорять самі за себе: зі студентів, зарахованих у 2015 році до престижних університетів групи Russell, 11% закінчили державні школи, 38% - приватні (дані The Guardian).

Подивитися каталог шкіл

Навчання

Підхід до утворення в Британії істотно відрізняється від звичного нам: його основне завдання - розвиток творчих і дослідницьких здібностей дитини. Діти беруть активну участь в процесі пізнання, проводять експерименти, працюють в команді і на досвіді осягають наукові явища і закони.

Британські приватні школи славляться високим рівнем викладання і особливим підходом до освітнього процесу, основна мета якого - навчити дитину критично мислити, аналізувати дані і ефективно застосовувати свої знання.

Навчання в школах Англії носить інтерактивний характер - учнів заохочують обмінюватися ідеями, брати участь в дебатах, дискусіях.

У старшій школі студентів прицільно готують до вступу в обраний університет: допомагають підготуватися до інтерв'ю і вступних іспитів, написати мотиваційний лист. На додаток до основної програми ведуться спеціальні курси підготовки до вступу: в Оксфорд і Кембридж, на медичні спеціальності, бізнес-напрямок і т.д.

Ще на етапі вступу екзаменаційні комісії звертають увагу на позакласні успіхи і таланти майбутнього учня. Будні англійських школярів відрізняються насиченим культурним та спортивним життям.


Позакласні заняття

Після занять і на вихідних студенти з ентузіазмом освоюють різні види спорту, беруть участь в театральних постановках, займаються музикою і літературою - список позакласних занять надзвичайно широкий.

Світові відомо чимало британських спортсменів, режисерів, письменників, акторів, музикантів, які знайшли своє покликання ще в школі, де могли приділяти час улюбленій справі.


Проживання

На час навчання школярі, зазвичай розділившись за віком, розміщуються в резиденціях, розташованих на території школи. Молодші учні, як правило, живуть невеликими групами по 3-5 чоловік, старші - по 1-2 людини, випускники найчастіше живуть окремо, готуючись до самостійного життя.

У кожній резиденції завжди присутні вихователі, які здійснюють свого роду батьківські функції для школярів з інших країн. Школи в Англії забезпечують учням здорове збалансоване харчування і високий рівень медичного обслуговування.

На час канікул і вихідних студенти залишають територію школи і живуть поза резиденцією.

Більшість шкіл розташовані далеко від великих міст в екологічно чистих районах в оточенні мальовничих пейзажів. Зазвичай це великі і безпечні території з навчальними корпусами, резиденціями, ігровими полями, парками.

Перспективи

Англія - ​​світовий лідер в галузі середньої освіти, шкільний диплом цієї країни дозволяє вступати до вузів по всьому світу. Більшість випускників вважають за краще продовжувати навчання в Великобританії, університети якої складають 18% сотні кращих вузів згідно всесвітньому рейтингу QS World University Rankings® 2015/2016. Найпрестижнішими є вищі навчальні заклади групи Russell, в число яких входять University of Cambridge, University of Oxford, London School of Economics, Imperial College London і інші відомі університети країни.

Вартість

Вартість навчання в школі Великобританії може варіюватися від £ 21600 до від £ 43 980 на рік. У вартість зазвичай входить проживання, харчування, навчальні матеріали, медична страховка. Додатково оплачуються послуги курирування, реєстраційний внесок, депозит, візовий збір, квитки, трансфери, послуги IQ Consultancy.

Як вступити в приватну школу за кордоном


Коли починати підготовку

Більшість приватних британських шкіл приймає на навчання іноземних школярів починаючи з 11-13 років, коли дитина вже досить самостійна і може освоїтися в незнайомому суспільстві. За правилами деяких шкіл-пансіонів, вступати до них можна вже з 7 років.

Розпочати підготовку до зарахування рекомендується почати не пізніше, ніж за 1 рік до вступу: провести оцінку знань, при необхідності підтягнути рівень мови, підготувати дитину до вступних іспитів і навчання по незнайомій йому системі.

Оцінка шансів вступу проводиться на основі:

  • академічної успішності дитини, її інтересів і захоплень
  • письмового тестування з англійської мови
  • усної співбесіди дитиною

Як проходять іспити

Кожна школа в Англії використовує свої унікальні розробки в якості вступних тестів. Як правило, вони включають 3-4 завдання, серед яких можуть бути завдання на аудіювання, читання, граматику, логіку, письмо, усне мовлення і з загальноосвітніх предметів. Селективні школи найчастіше просять виконати твір на додаток до інших завданнями і пройти усну співбесіду з представником школи. Таким чином, вони вирішують, чи зможе дитина вчитися в цій школі.

Як вибрати школу

Зайнятися підбором школи батьки можуть самостійно або довірити цей непростий процес професіоналам, які допоможуть не розгубитися в різноманітті зарубіжних шкіл і обрати дійсно підходящий навчальний заклад для конкретної дитини.
Отримати консультацію

Рівень британських шкіл визначають рейтинги, засновані на результатах іспитів (The Telegraph), і інспекції організації навчання та проживання (Ofsted), однак не завжди варто покладатися в своєму виборі тільки на офіційні дані. Часто дітям простіше адаптуватися і розвиватися в школах, які менш відомі і «розкручені», але не поступаються лідерам рейтингів і відрізняються сімейною, доброзичливою обстановкою, яка допоможе дитині швидше відчути себе за кордоном як вдома.

Експерти супроводжують сім'ю протягом всього процесу вступу, який включає в себе не тільки підготовку дитини до іспитів, а й постійну комунікацію з однією чи декількома вибраними школами (англійською мовою), підготовку та переклад необхідних документів, курирування юного студента на перших порах за кордоном.

Щоб заздалегідь познайомитися зі школою і визначитися з вибором, також корисно відвідувати виставки середньої освіти, зустрічі з представниками шкіл та інші тематичні заходи. Крім того, відмінним варіантом «спробувати» освіту за кордоном будуть мовні літні програми - багато середніх шкіл-пансіонів проводять подібні курси в своїх стінах.

Допомога експертів

IQ Consultancy - офіційний представник провідних шкіл-пансіонів Англії з високим академічним рівнем освіти і перевіреною репутацією. Ми пропонуємо тільки перевірені школи, з хорошою репутацією і підбираємо школу індивідуально, адже у кожної дитини свій склад характеру, темп навчання, рівень володіння мовою.

Наші фахівці постійно ведуть спілкування з представниками всіх навчальних закладів, відвідують їх, тримають зв'язок з батьками та учнями, а значить володіють найактуальнішими даними та новинами.

Ми допоможемо:

  • обрати найбільш підходящу школу
  • провести оцінку шансів надходження
  • провести вступні іспити
  • підготувати дитину до вступу і навчання
  • оформити всі документи
  • при необхідності будемо супроводжувати дитину під час навчання

Понад 70 британських середніх навчальних закладів довіряють нам проводити вступні іспити в нашому офісі. Остаточне рішення про зарахування приймається екзаменаційною комісією кожної школи за результатами проведеного тестування, зазвичай це займає не більше 2 тижнів.

Крім того, IQ Consultancy - акредитований центр підготовки та прийому UKiset, єдиного іспиту для вступу до англійських шкіл.

У будь-який час ви можете звернутися до наших фахівців, отримати детальну інформацію про школи і рекомендації по вступу, а також організувати онлайн-зустріч з представником навчального закладу.

Запишіться на безкоштовну консультацію, щоб дізнатися більше про повну загальну середню освіту у Великій Британії.

Поступайте с нами!
Оставьте заявку или свяжитесь с нами по телефону. Мы поможем выбрать подходящее учебное заведение и программу, оформить документы и визу, подготовиться к поступлению и обучению, успешно зачислиться.
Ольга Волотовская
регіональний директор
o.volotovskaya@iqconsultancy.com.ua
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика