Середня освіта в Італії

За якістю освіти італійські приватні школи не поступаються престижним британським навчальним закладам. Міжнародні школи в Італії найчастіше пропонують програму підготовки IB (International Baccalaureate) - після неї можна подати документи і вступити в рейтингові вузи Європи, США, Канади та інших країн.

Переваги навчання

Шкільна освіта в Італії найбільш приваблива для тих, хто захоплюється мистецтвом, архітектурою, модою, дизайном і планує пов'язати з цим свою майбутню кар'єру.

Школярі можуть вчитися англійською і паралельно освоювати італійську чи іншу європейський мову на свій вибір. У країні багато туристичних місць, тому тут добре ставляться до іноземців - студентам допомагають адаптуватися до незвичної для себе культури та швидко освоїтися на новому місці.

Приватні школи розташовані у великих містах або неподалік від них. Співробітники часто організовують для учнів освітні та розважальні екскурсії по визначних пам'ятках і культурних об'єктів країни.

Італійські школи часто запрошують викладачів з інших країн Європи, США і Великобританії

Система середньої освіти

Діти починають навчання з 6 років. Кожна ступінь проходить в окремому навчальному закладі. Початкова і середня освіта в Італії безкоштовна для всіх, а за старші класи платять навіть в державних школах.

Навчальний рік починається у вересні і закінчується в червні. Точні дати залежать від конкретного регіону - вони щорічно встановлюють власний графік занять. Осінніх і весняних канікул тут немає, зате протягом року багато державних свят з вихідними - Хрещення, Великдень, День національної єдності.

В Італії оцінюють успіхи школярів за 10-бальною шкалою. Вищий бал отримують тільки найздібніші учні. Оцінки від п'ятірки і нижче за підсумками навчального року потрібно перездавати.

Хочете, щоб ваша дитина вчилася в Європі?

Експерти IQ Consultancy допоможуть:

 • вибрати відповідну школу;
 • підтягнути англійську мову;
 • підготуватися до екзаменів;
 • успішно зарахуватися;
 • адаптуватися в новій країні.

Щоб дізнатися шанси на зарахування, запишіться за консультацію.

Початкова школа - scuola elementare

Перший етап шкільної освіти в Італії триває 5 років і ділиться на два щаблі. Діти тут вчаться читати, рахувати й писати; малюють, займаються музикою і спортом. Деякі школи вже на цьому рівні починають викладати другу іноземну мову.

Перші півроку відводяться на адаптацію - діти проводять в школі до 4 годин і більше грають, ніж займаються. Після цього на уроки витрачається по 6-7 годин, проте немає жодних домашніх завдань.

Середня школа - scuola media

Середня школа в Італії триває три роки. Студенти вивчають загальноосвітні предмети - алгебру, географію, історію, суспільствознавство, науки. Обов'язкові всі предмети, крім релігії - її ведуть католицькі священики.

Після закінчення середньої школи у студентів є вибір з двох варіантів:

 • вступити до ліцею, щоб в подальшому отримати вищу освіту;
 • піти в інститут, щоб освоїти професію.

Часто в средних государственных школах нет даже оценок — только «сдал» или «не сдал»

Старша школа - liceo

Ті, хто хоче навчатися у вузі, переходять після середньої школи в ліцей. Тут вони обирають напрямок навчання - класичне, технічне, лінгвістичне або природничо-наукове. Навчання триває 5 років, а програма розрахована на підготовку до вступу. Викладачі більш вимогливо ставляться до студентів і задають їм більше домашніх завдань.

Програми для іноземних студентів

У міжнародних школах Італії студенти можуть вивчати три програми:

 • Middle Years Programme - 11-15 років;
 • IGCSE - 14-16 років;
 • IB Diploma - 16-17 років.

Middle Years Programme поєднує в собі елементи програми італійської школи і міжнародних навчальних курсів. На цьому етапі хлопці вивчають велику кількість загальних предметів. Серед них:

 • мистецтво (живопис, музика, театр);
 • суспільні науки (історія і географія);
 • мови та література (англійська, італійська і кілька додаткових);
 • математика;
 • фізкультура;
 • природничі науки (хімія, фізика, біологія);
 • дизайн (продуктовий і цифровий).

IGCSE (The International General Certificate of Secondary Education) - це сертифікат про закінчення середньої школи для іноземних студентів. IGCSE готує до програми IB Diploma, завершивши яку можна подавати заявки в кращі університети світу.

IB Diploma - це етап підготовки до вузу. Студенти вивчають дві іноземні мови, предмети з гуманітарних і експериментальних наук, математику, а також відвідують факультативи. Навчальний план гнучкий: старшокласники можуть коригувати його, вибираючи частину предметів у відповідно до своїх інтересів

Три або чотири дисципліни IB викладаються на високому рівні, решта - на стандартному

International School of Milan

 • Баранцате, провінція Мілан, Італія
 • вступ з 14 років
 • від € 33 050 за рік /b>

Кожен третій студент школи здає випускний іспит на 38 балів і більше. Такий результат вважається прохідним в провідних університетах світу. Більше 50% випускників вступають до кращих університетів Великобританії, 33% обирають факультети бізнесу та економіки.

Докладніше

St. Louis School

 • Мілан, Італія
 • вступ з 14 років
 • від € 32 050 за рік

Перша британська приватна школа-пансіон в Італії. У старших класах студенти проходять посилену програму профорієнтації. Вони зустрічаються з фахівцями локальних і зарубіжних організацій, спілкуються з консультантами з планування кар'єри, проходять стажування в місцевих компаніях, беруть участь у волонтерських програмах.

Докладніше

Приватні школи-пансіони

Меньше 10% от всех итальянских школ — частные. Около половины из них предлагают студентам обучение с проживанием и полным присмотром. В частных школах строже следят за дисциплиной, уделяют студентам больше внимания и делают упор на карьерное ориентирование учеников.

Навчання

Програми приватних шкіл спрямовані на розвиток самостійності та критичного мислення студентів. Діти знайомляться з широким спектром предметів, пробують себе в різних сферах і заняттях, формують власний погляд на світ.

Навчання спрямоване на профільну підготовку до вступу та розвиток особистісних і академічних навичок. Діти вчаться швидко обробляти великі обсяги інформації, відстоювати свою точку зору, налагоджувати зв'язки з іншими людьми.

Всебічний розвиток допомагає студентам ще в середній школі вибрати майбутню спеціалізацію

Позакласні заняття

Кампуси приватних італійських шкіл відмінно оснащені - тут є лабораторії для наукових досліджень, театральні сцени, ігрові поля та стадіони, художні студії і комфортні резиденції. Після уроків хлопці відвідують різні секції та гуртки, займаються спортом, беруть участь в групових іграх, ставлять спектаклі і займаються музикою.

Проживання

Студенти приватних середніх шкіл в Італії живуть в резиденціях прямо на кампусі або недалеко від нього. Учні розміщуються в кімнатах на 1-2 чоловік, в їх розпорядженні місце для сну, відпочинку, навчання. В резиденціях обладнані зони для відпочинку і спілкування, кухні, навчальні аудиторії, студії для заняття творчістю.

Як вступити

Міжнародні школи Італії найчастіше приймають студентів з 14 років. Навчання в них ведеться англійською мовою, тому для вступу потрібно підтвердити свій мовний рівень. Додатково школа може запропонувати студенту пройти внутрішнє тестування з академічних предметів і вступне інтерв'ю.

IQ Consultancy - офіційний представник топових італійських шкіл в Україні. Ми допоможемо обрати навчальний заклад відповідно до знань і захоплень дитини, скласти іспити, успішно зарахуватися в школу. А також підготуємо документи, організуємо переліт і трансфер, будемо на зв'язку з усіх питань.

Щоб дізнатися більше про повну загальну середню освіту в Італії, залиште контакти в формі нижче - ми передзвонимо і відповімо на ваші запитання.

Поступайте з нами
Марина Ковальчук
Руководитель отдела образования за рубежом
m.kovalchuk@iqconsultancy.com.ua
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика