Середня освіта в Іспанії

Випускники шкіл Іспанії успішно вступають в британські, американські, канадські і європейські вузи. Для тих, хто підбирає іспанську школу для вступу, ми підготували короткий посібник. Розповімо, чим відрізняється середня освіта в Іспанії, які є програми для іноземних студентів і як вступити в хорошу приватну школу.


Переваги навчання

У середніх школах Іспанії можна знайти найпопулярніші світові програми підготовки - GCSE, A-level, High School Diploma USA і International Baccalaureate. Навчання в міжнародних школах проходить англійською, але студенти додатково вивчають іспанську і за бажанням - ще одну європейську мову.

Ще один плюс навчання в школі в Іспанії - хороша спортивна підготовка, особливо по футболу і тенісу. Успіхи дитини в спорті обов'язково оцінить приймальна комісія при переведенні в іншу школу або вступі до вузу.

Середня школа в Іспанії - відмінна альтернатива для тих, хто хоче отримати гарну шкільну освіту. При однаковому рівні підготовки це ближче, ніж школа в Америці, а клімат тут набагато приємніше, ніж у Великобританії.

Система середньої освіти

Обов'язкова середня освіта в школах Іспанії починається з 6 і триває до 15 років. Але багато батьків віддають дітей до школи з 3 років на програму Educacion infantil - аналог нашого дитячого садка та підготовчої групи.

Початкова школа - Educacion primaria

Перший ступінь середньої освіти в Іспанії триває 6 років. У молодшій школі часто проводять комбіновані заняття - діти вчаться читати, писати, малюють, грають і займаються спортом без поділу на предмети. Підсумкова оцінка на 60% складається з роботи в класі протягом року, а на 40% - за результатами фінального тестування.

Середня школа - Educacion secundaria obligatoria

Цей етап триває 4 роки, зазвичай з 12 до 16 років дитини. Школярі обирають напрямок навчання - гуманітарний, технічний або творчий. В кінці кожного року студенти здають іспити. Після чотирьох років навчання в школі в Іспанії випускники отримують диплом про обов'язкову середню освіту. З ним вони можуть перейти в старші класи, отримати професію в спецшколі або влаштуватися на низькокваліфіковану роботу.

Старша школа - Bachillerato

В старшу школу йдуть тільки амбітні студенти, які хочуть вступати до вузу. Цей період триває два роки і аналогічний британським старших класів Sixth form або High School в американській системі освіти. Навчальний план заснований на предметах, які студент планує вивчати в університеті. Випускні іспити часто зараховуються під час вступу до вузу.

Програми для іноземних студентів

Багато приватних шкіл в Іспанії отримують акредитацію Британської ради - значить, в них можна скласти іспити A-Level. Щоб продовжити навчання в США, краще вибирати школу з програмою High School Diploma.

Деякі іспанські школи ведуть навчання за програмою IB (International Baccalaureate). Вона вважається більш складною за рахунок більшої кількості предметів, волонтерства та проектної роботи. Але при цьому з хорошими результатами іспитів IB можна поступити практично в будь-який вуз світу.

Для іноземних студентів англійські школи в Іспанії пропонують підготовчі програми. Зазвичай такий курс включає в себе інтенсивні курси з англійської та іспанської мови, математики, наук.

Перейти в каталог шкіл

Приватні школи-пансіони

Міжнародні студенти приїжджають до Іспанії для навчання в інтернаціональних школах - британських, американських, німецьких, французьких. Найбільш поширені англійські школи в Іспанії. Вони пропонують програми середньої та старшої школи - GCSE і A-level.

Навчання

Заняття в школах ведуть переважно англійською мовою, іспанською викладають тільки окремі курси і факультативи.

Викладачі допомагають студентам отримувати знання і розвиватися як особистість. Тут дуже цінують уміння дитини соціалізуватися, бути активним, творчим і вміти адаптуватися до будь-якої ситуації.

Кожна школа може встановлювати власний розклад занять. Зазвичай уроки тривають з 9:00 до 17:30. Зміни відбуваються кожні 45 хвилин, а в середині дня школярі та викладачі йдуть на двогодинну сієсту.

Навчальний рік в середніх школах Іспанії триває з середини вересня до середини червня і ділиться на триместри. Між ними проходять новорічні, великодні та літні канікули.

Позакласні заняття

Іспанські школи дотримуються принципів різнобічноъ освіти, тому діти активно беруть участь в освітніх, наукових, соціальних і творчих заходах. Тут можна знайти клуби робототехніки, фотографії, дизайну, живопису, театральні, танцювальні і музичні студії.

Найбільш популярні види спорту в школах Іспанії - теніс, гольф і футбол. У Sotogrande International School працює Академічний центр для спортсменів, що співпрацює з елітними спортивними академіями: Jason Floyd Golf Academy, Soto Tennis і Atletico de Madrid Soccer Academy.

Проживання

Для іноземних студентів в середніх школах Іспанії є два варіанти проживання - в резиденції або приймаючій родині.

Резиденції обладнані всім необхідним для комфортного проживання. У них розташовуються спальні, учбові класи, тренажерні зали і студії для творчості, зони відпочинку, кухні. Студенти зазвичай живуть в кімнатах на 1-3 людини.

Приймаюча сім'я підходить для тих, хто хоче краще пізнати іспанську культуру і вивчати мову разом з носіями. В одній приймаючій сім'ї може жити відразу кілька іноземних студентів.

Вартість

Вартість навчання в середніх школах Іспанії варіюється від € 25 000 до € 40 000 на рік. У цю суму входять академічні та позакласні заняття, проживання в резиденції, харчування. Додатково оплачуються реєстраційний збір, депозит за використання шкільного майна, оформлення візи, квитків і трансферу.

Як вступити

Вступити в іспанську приватну школу можна вже з 5 років, але частіше за все студенти відправляються вчитися після 11 років.

Термін підготовки до вступу залежить від вихідних даних студента та рівня школи. Ми рекомендуємо подавати заявку на зарахування за 1-1,5 року до планованого зарахування. За цей час ви встигнете оцінити і при необхідності поліпшити рівень володіння мовою, підготувати дитину до іспитів і самостійного життя.

Вступні випробування складаються з англійської мови, співбесіди з представником школи і іноді - предметного тестування. Знання іспанської мови не обов'язкове, але буде перевагою студента при зарахуванні в селективну школу.

Приватні школи в Іспанії працюють за різними програмами, тому конкретний список документів і вимог до вступників залежить від школи. Цю інформацію ви можете отримати у наших експертів. Залиште контакти в формі нижче, і ми розповімо про можливості та перспективи шкільної освіти в Іспанії.

Поступайте з нами
Ольга Волотовская
регіональний директор
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика